Идея за ново предаване

Препоръки и коментари
Потребителски аватар
Роси
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет юли 24, 2008 12:02 pm

Идея за ново предаване

Мнение от Роси » чет юли 24, 2008 12:08 pm

Имам стара кирпичена къща на гредоред.Искам да я ремонтирам,но не знам как. Ще съм благодарна, ако в предаване покажете начини за ремонт на такива къщи.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пет юли 25, 2008 10:15 am

Според мен директно я ремонтирай с булдозера и после си построй нещо нормално :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет юли 25, 2008 1:09 pm

Здравейте ! Ремонт на стара къща е доста разтегливо понятие !Зависи от състоянието на къщата и средствата с които разполагате !Дори и да ви покажат в ТВ предаване няма как да разберете колко ще ви струва !! много често преправянето и отремонтирането но старото излиза по скъпо от новото и колегата с булдозера може да се окаже прав - успех

Потребителски аватар
васил андонов
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет юли 10, 2008 8:41 am

Мнение от васил андонов » съб юли 26, 2008 5:57 pm

скъпа, наистина си помисли добре, преди да почнеш да си ремонтираш кирпичената къща, защото ще се съглася с колегите по-горе, че най-добрият и евтин ремонт на такава къща се прави само с булдозер. все пак ти си решаваш.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » съб юли 26, 2008 9:54 pm

Роси, само ако къщата е някакъв паметник на културата или с особенна сантиментална връзка за теб си заслужава ремонта - иначе напълно подкрепям колегите - само с нови материали можеш да постигнеш максимален ефект. Ти решаваш - Ремонт за цял живот или цял живот ремонти! Успех! :\:D/:

Потребителски аватар
peshismeshi
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юни 25, 2008 10:20 am

Мнение от peshismeshi » вт авг 05, 2008 2:15 pm

Защо всички сте за багер.Аз вече дадох предложение за ремонт на стари къщи(даже с удоволствие ще предложа и такава къща за предаването).Къщата е стара керпичена но обитавана и поддържана.И мога да ви кажа че в такива къщи през лятото е хладно а през зимата - топло.Моето предложение е простичко.Просто не да се събаря а само как да се ремонтира, да се използуват стените.Хора вие изобщо май не сте на ясно за какво става дума.Май като чуете стари къщи и си представяте старите от филмите. Мога само да Ви кажа че в момента много хора предпочитат да си вземат такива къщи естествено близо до даден град и да ги реставрират така да се каже.Не искам никого да обида по отношение на селянин но аз специално никога не съм живяла преди на село но сега просто ако не ми се налага не ми се връща в града. Така че от мен един съвет ако имате възможност поне за 10 дни гостувайте в такава къща и после давайте идей за събаряне.Между другото да не си и помислите че съм но възраст аз просот съм млада майка която вижда как сина й прекарва летните ваканции на свобода и много рядко се сеща да седне пред компютъра(в нашето село има и интернет).

Потребителски аватар
too_too
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет авг 14, 2008 9:25 am

Мнение от too_too » чет авг 14, 2008 9:42 am

Здрвейте! Не разбирам защо сте толкова против керпичените къщи?! Преди 4-5 години родителите ми си взеха такава и я стегнаха малко. Според мен сега не е никак зле...Е още не напълно завършена, понеже баща ми сам си майстори всичко в нея...Ето 2 снимки. Не са точно, на къщата, но ще пусна и други по- късно.
Изображение


Изображение
Не знам какво искам, но го искам веднага!

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет авг 14, 2008 11:21 am

Напълно съм съгласен с казаното от peshimeshi и too_too :applause: .
Аз самия си взех миналата година една къща на Дунава, която стягам с много любов. Тя е строена с ръчно правени тухли печени на слънце и зидани с кал и дебелина на зада 30см - микроклимата е супер! Аз прецених, че няма смисъл да я бутам и да инвестирам в реставрация - само бъдещето ще покаже дали съм сгрешил ::-k:
Трудно е да ви обясня колко труд и пари се хвърлят, за да се стегне едно такова нещо :shock: за да даде нормален комфорт на живот. А иначе и моите деца не искат да се връщат в София, но ако говорим извън емоцията и сантимента винаги цената на реновирането е по-висока от новото строителство. Освен това България е в земетръсна зона и гредореда не може да предложи много сигурност /независимо, че заради по-ниското тегло къщата е по-устойчива на хоризонтални натоварвания/.
Така или иначе може с нови материали да се постигне antique ефект. В крайна сметка всичко е въпрос на желание и финансови възможности - всеки сам избира какво да направи.
Иначе идеята за предаването е супер, но според мен то трябва да е цяла поредица :\:D/:

Потребителски аватар
goress
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед ное 30, 2008 2:31 pm

Роси,ако наистина те интересува - чети

Мнение от goress » нед ное 30, 2008 3:42 pm

1Какъв ремонт?Основен или частичен.2Какъв бюджет.3План-проект на ремонта:дейности,материали,бюджет,непредвидени разходи.

Потребителски аватар
igochev
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 17, 2008 4:56 pm

гредоред ...

Мнение от igochev » съб фев 21, 2009 5:44 pm

bateto написа:... Освен това България е в земетръсна зона и гредореда не може да предложи много сигурност /независимо, че заради по-ниското тегло къщата е по-устойчива на хоризонтални натоварвания/.
...
Не съм специалист в областта, но много се чудя на подобни твърдения. Затова ли 'внушително здравите' панелки си падат и без трусове, а 3-етажни гредореди преживяха всички досегашните земетръси с почти незначителни пукнатини. От 77, ако не греша помня насам що за клатене беше. Нищо съществено до момента и добре че е така. При липсата на всякакъв адекватен контрол в строителството би било нормално да очакваме в близките 10-на години да посвикнем с непринуденото срутване на нови сгради. Дано жертвите са по-малко, а на виновниците да са им достатъчни събраните комисионни, за успокоение на съвестта, разбира се.

Потребителски аватар
ViktorT
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет мар 12, 2009 10:57 am

Мнение от ViktorT » чет мар 12, 2009 4:52 pm

Нямам нищо против дискусийте по различни строителни теми. Но ми се струва, че този раздел е за предложения за нови предавания. В тази връзка ще направя едно предложение, а именно, защо не се направи едно предаване за изграждане на градинско барбекю? Но не тези с покрив, баня, тоалетна и три стай :mhihi: А такова с отлята плоча върху два крака и нагоре зидано, като камина. Едва ли четящите тези форуми са паралии, затова и барбекюто е хубаво да не бъде супер скъпарско, а просто, семпло и функционално.

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » съб мар 28, 2009 2:08 pm

Bateto, преди малко от екрана на НОВА ТВ, Бовянски те поздрави и цитира "По-добре ремонт за цял живот, отколкото цял живот ремонт"!!!:applause:

Не беше във връзка с прекрасната селска къща, която аз не бих бутнала де!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Отговори