Фугите в банята ми бързо потъмняват

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
Илиян
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт авг 25, 2009 3:23 pm

Фугите в банята ми бързо потъмняват

Мнение от Илиян » вт авг 25, 2009 3:40 pm

Здравейте. Май се оказа, че в банята ни сме използвали неподходяща фугираща смес за фаянсовите плочки и водата прониква през нея. За сега резултата е само потъмняване на фугите и появата на мухъл. Как бих могъл да се справя с този проблем.
1. Да се опитам да премахна част от фугата и да нанеса отгоре друга - по качествена(предложете каква)
2. Да нанеса някакво покритие върху сегашната фуга с цел водонепропускливост.

Ще съм благодарен на компетентен съвет.

Поздрави на всички във форума на "Mисия Моят Дом",
Илиян

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » ср авг 26, 2009 9:15 am

И двата варианта са възможни.
Първият е по траен като решение, на за да се получи добър резултат, старата фуга трябва да се отстрани наистина добре и в достатъчна дълбочина, което за съжаление не е лесно. Ако успеете да го направите, фугиращата смес, която ви препоръчвам да използвате вместо старата е Ceresit CE 40. Тя е със специални добавки за водоплътност, което я прави и по-износоустойчива и запазва цвета си много по-дълго.
При втория вариант трябва да оставите фугата добре да изсъхне, след което я импрегнирате чрез намазване с четка. За целта можете да използвате Ceresit CT 13. Става бързо и лесно, но ефекта не толкова траен както когато се използва водоплътната фугираща смес Ceresit CE 40 и импрегнирането трябва да се повтаря през определен период от време в зависимост от честотата на използване на банята.
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Потребителски аватар
Илиян
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт авг 25, 2009 3:23 pm

Мнение от Илиян » ср авг 26, 2009 11:05 am

Благодаря за хубавият отговор.
Остава само да избера дали да мина с по малко главоболия или да изпълня фугирането качествено.
Поздрави,
Илиян

Отговори