хидроизолация върху гипсо картон

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
niki_end_eli
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет май 01, 2009 6:23 pm

хидроизолация върху гипсо картон

Мнение от niki_end_eli » пет сеп 18, 2009 10:45 pm

Здравейте,някои може ли да ми каже с какво мога да хидро изолирам гипсо картона в банята.Имам картон в половината баня,но е точно на място с голяма влажност и искам да го хидроизолирам.Ще ми помогне ли някои?Благодаря предварително. :help: :D

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пет сеп 18, 2009 11:34 pm

С хидроизилация!:mhihi:

Картона зелен ли е? Ако да, що ТРЯБВА да го изолираш?

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » ср сеп 23, 2009 11:08 am

Здравейте,
Независимо дали е влагоустойчив (зелен) или не, гипсокартонът в банята трябва да се хидроизолира. Най-малкото заради фугите между отделните плоскости.
Продукта, който можете да използвате за хидроизолиране е Ceresit CL 51. Това е готова за употреба пастообразна смес, която се нанася на два пласта с четка, мече или маламашка върху гипсокартона. Предварително е добре да се грундира с Ceresit CT 17 - дълбоко проникващ грунд. Също така трябва да се използва и лента Ceresit CL 152, която се полага в ъглите, около сифони и ВиК изводи. Лентата се вгражда в първия пласт от хидроизолацията.
Бих искал да ви обърна внимание, че след хидроизолирането, за качествено залепване на керамичното покритие, трябва да се използва гъвкаво лепило. Бих могъл да ви препоръчам Ceresit CM 16 или 17, а за фугиране на плочките можете да ползвате Ceresit CE 40 - хидрофобна циментова фугираща смес.
Успешна работа!
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Потребителски аватар
mockery
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср сеп 23, 2009 6:03 pm

Мнение от mockery » ср сеп 23, 2009 6:12 pm

1.В последното ви предаване (23-то) слагат някакъв зелен материал който да запълни фугите между двата листа гипсокартон ,както и да се скрият главите на видиите.Трябва ли да се направи преди горепосочените операции и ако да какъв е материала?
2.Банята ми ще бъде с душкабина.Трябва ли да приложа горепосочените операции в цялата баня или само там където има пряк контакт с вода, т.е. в зоните около душкабината?

Благодаря ви предварително :D

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » пон сеп 28, 2009 12:36 pm

Фугите между листовете гипсокартон трябва да се обработят предварително, като трябва да се използва армираща лента и запълващ материал препоръчван от производителя на гипсокартона. Същия материал за запълване може да се използва и за покриване на главите на видиите.
По отношение на хидроизолацията, в случая с душкабина, ви препоръчвам да изолирате пода изцяло, а стените догоре там където е душкабината.

Успех!
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Отговори