Мазилки върху новопостроена къща

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
Илиян
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт авг 25, 2009 3:23 pm

Мазилки върху новопостроена къща

Мнение от Илиян » пет окт 09, 2009 8:51 am

Здравейте,
бих желал да чуя мнения относно начините и материалите за измазване на новопостроена къща.

Къщата е едноетажна сграда и в момента е на ниво тухла. Как да подходя с измазването и. Трябва ли да се измазва тухлата с нещо преди да се подходи към външна изолация и каква да бъде всъщност външната изолация. Същият ми въпрос е и за отвътре - необходима ли е изолация отвътре като имаме отвън. И с какъв материал да измажа тухлите отвътре.
Ще съм много благодарен на компетентни отговори.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет окт 09, 2009 9:26 am

Моето мнение е следното:
1. Отвън измажи тухлите (освен ако не са перфектно иззидани). В момента има много готови заводски разтвори и ще постигнеш високо качество и при малка дебелина - можеш да ползваш дори и машина. При всички положения лепенето на изолацията (аз съм фен на ватата) е по-добре и с по-малък разход на лепилен разтвор, отколкото на топки върху неизмазана стена. (Сигурен съм, че ще имам опоненти, че това би оскъпило цената на м2, но както казах по-горе аз съм на това мнение);
2. За вида изолация - споделих. При избор на подходяща дебелина не е нужно да слагаш отвътре. При използването на стандартна тухла-четворка са достатъчни около 8 см. изолация;
3. Отвътре препоръчвам машинните мазилки - бързо, чисто. Има варианти на гипсова и варова мазилка. Аз лично повече харесвам варовата (за мен е по-здрава), след това много фина шпакловка и си готов за боя;
Сега специалистите като се намесят и с конкретните продукти си готов :lol:
Успех! :\:D/:

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » пет окт 09, 2009 10:20 am

Напълно съм съгласен със споделеното от Bateto. И по отношение на подготовката на основата, и за необходимата дебелина на изолацията.
По отношение на материала - наистина ватат е чудесен материал негорим, паропропусклив, химически устойчив. Има обаче и някои недостатъци - по-тежък, по труден за обработка и най-вече - много чувствителен към влага. Това налага при работа с него да се обръща изключително голямо внимание на детайлите, за да не се допуска проникването на влага в обема на ватата. Именно от тази гледна точка EPSа е с предимство пред вата. Освен това е по-лек и лесен за работа. Така че той също е една не лоша алтернатива за фасадно топлоизолиране.
По отношение на материалите бих могъл да ви предложа предлаганата от Хенкел фасадна топлоизолационна система Ceretherm. Повече подробности за нея можете да видите на сайта http://www.ceresit.bg
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Потребителски аватар
Boyko Panalov
начинаещ
Мнения: 33
Регистриран: вт ное 25, 2008 5:39 pm

Мнение от Boyko Panalov » съб окт 10, 2009 11:45 am

Според мен е по добре да спестиш външната мазилка, като спестените средства от нея да вложиш в топлоизолацията.
Примерно ТИ може да е неопор
Останалото са го написали по горе.

Потребителски аватар
Илиян
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт авг 25, 2009 3:23 pm

Мнение от Илиян » пон окт 12, 2009 8:04 am

Благодаря и на трима Ви за хубавите отговори. Ще Ви послушам и спазя съветитр Ви.

Поздрави,
Илиян

Отговори