Влажни петна след реконструкция

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
fiestaracing
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср окт 14, 2009 6:17 pm

Влажни петна след реконструкция

Мнение от fiestaracing » ср окт 14, 2009 6:50 pm

Здравейте всички!
Преди година се сдобихме с ново жилище в новопостроена сграда. Квадратурата на апартамента е малка и за това приобщихме двете тераски към прилежащите им стаи. Зидарията е от газобетон с последваща армирана шпакловка, фибран, кпакловка, минерална мазилка. Покривната конструкция е от греди с OSB плоскости, битумни керемиди, 7см фибран. В топлото време нямаше никакви проблеми, но когато започнаха интензивните есенни валежи се появи влага по пода в ъгъла със стената! Влагата е от страната на съседната тераса която е с наклон към съседите и обратно на логиката се появява точно там :shock: ! Всички фуги са старателнo силиконирани със силикон на CERESIT. Видимо няма никакви необработени и нетретирани фуги. Терасите са изпълнени по следния начин-носеща плоча(от долу е обитаема стая-сградата е с несиметрични апартаменти и скосове на всеки етаж), изравнителна замазка, битумна изолация, замазка, теракот. Не виждам как и от къде може да премине вода.... но се случва. Явно има пропуск в изпълнение на хидроизолацията на съседската тераса, но е невъзможно да я разруша за да реша проблема!
Та питането ми е : Има ли продукт или метод с който мога да направя някаква вътрешна изолация (замазка, боя, шпакловка...) с която мога да елиминирам появата на влажни места по ъгъла на пода към съседската тераса? Идеята беше освободената площ от терасите да налепя с гранитогрес, а всичко останало да е естествен паркет. Дали влагата ще продължи навътре в стаята под плочките и така да онищожи паркета?
Моля Ви за съвет, защото вече съм в безизходица, а скоро трябва да се нанасяме във все още празното жилище!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср окт 14, 2009 9:00 pm

А има ли някакви метални профили,които влизат в стената и не сте изолирали.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет окт 15, 2009 9:00 am

Много интересна дилема ::-k: !
Това за което си мисля е следното: Много често сифоните на терасите се заустват в улуците. Ти пишеш, че влагата се е появила след обилните дъждове. Дали като си приобщил терасата не си запушил добре сифона (или пробил някъде тръбите за отводняване) на терасата и сега при дъжд и лош наклон на отводняването да връща дъждовна вода от улука ::-k: ::-k: ::-k:
Другото е мнението на rumen също съм съгласен - възможно е да е конденз през накакви термо-мостове!

Потребителски аватар
fiestaracing
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср окт 14, 2009 6:17 pm

Мнение от fiestaracing » чет окт 15, 2009 9:28 am

Метални профили няма никакви, а сифона на съседа е на повече от 2.50м и наклона е към сифона. Единственото което си мисля за възможно е кухини под плочките и пробив в хидроизолацията съчетано с лош наклон на самата изолация! Към тези мисли ме води факта, че като разкъртихме другата тераса и оголихме скритите водосточни тръби всички те бяха с обратни наклони към обитаемите помещения :shock: , а плочките бяха лепени на лапи (както се лепи гипскартон) и всичко под тях беше пълно с вода :shock: !
Да ги вземат дяволите тези мизерни предприемачи :popoklopf: , строящи евтино и некачествено, за да ти отмъкнат от това за което плащаш!

Дали влагата по ъглите към съседа би се запечатала там където си е ако вложа изолационна лента CL152, съчетана с CR90, или ако някой знае нещо по-ефективно и качествено, ще съм много благодарен ако сподели? Просто е невъзможно да разбия на човека цялата тераса!
В краен случай да се отказваме от паркета и да лепим на всякъде грес :donknow:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет окт 15, 2009 9:04 pm

Единият вариянт е да изкъртите всички плочки и да ги залепите като хората.А другият е да изкъртите плочките до вашата страна и да ги залепите наново.Но по добре се спрете на първия вариянт ,защото там където плочките са лепени на лапи като влезе вода зимата и ще се надигнат плочките.А вие си решете кое ви е финансово изгодно.А при вас дори и да сложите плочки вместо ламинат,то влагата тогава ще тръгне по стената нагоре.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Отговори