кофти външна изолация- нужда от помощ!

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
dessymm
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юли 08, 2008 1:44 pm

кофти външна изолация- нужда от помощ!

Мнение от dessymm » вт юли 08, 2008 1:48 pm

Здравейте! За пръв път ползвам тази благинка да задам въпрос, така че дано ми се получи!

Имам следния проблем- преди 2 лета си направихме външна изолация (май само толоизолация е направена от "майсторите"!) на северна стена на 2 стаи - спалня и кухня. Тази зима за няколко месеца спалнята почерня от мухъл! Както съм чела - по класическите места - от ъглите на тавана и надолу и навътре по стените. Зимата имаше ужасен конденз по стъклата- стичаше се водата като изведро! По первазчето на прозореца намазах силикон та поне да не попива и да не се стича по стената надолу, като слагах разни попиващи парцали за през нощта. Но така или иначе мухъла си се разпространи по цялата стена. И което е най-странно за мен - дори по корниза над прозореца, които е поне на 10 см навътре.

Та генералния ми въпрос е - може ли да се направи нещо по изолацията (напомням- външна), за да се предотврати последваща поява на мухъл, след като така или иначе сега ще си измажем наново вътре?

Вярно ли е, че ако се пробият дупки, за да може влагата да излиза - проблема ще се реши?

Благодаря ви предварително за компетентните ви отговори!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт юли 08, 2008 4:33 pm

Здравейте !Хубаво е като задавате въпроси преди това да поразгледате форума !там има доста коментари за вашия проблем и предполагам че никой от колегите няма да изка да повтаря едно и също!!Циркулацията на въздуха е основен проблем на едно ДОБРЕ изолирано помещение! Прочетете за вашия проблем и ако мислите че не е достатъчно чак тогава питайте-успех

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: кофти външна изолация- нужда от помощ!

Мнение от Trockenbauer » пон авг 18, 2008 7:57 pm

dessymm написа:Здравейте! За пръв път ползвам тази благинка да задам въпрос, така че дано ми се получи!

Имам следния проблем- преди 2 лета си направихме външна изолация (май само толоизолация е направена от "майсторите"!) на северна стена на 2 стаи - спалня и кухня. Тази зима за няколко месеца спалнята почерня от мухъл! Както съм чела - по класическите места - от ъглите на тавана и надолу и навътре по стените. Зимата имаше ужасен конденз по стъклата- стичаше се водата като изведро! По первазчето на прозореца намазах силикон та поне да не попива и да не се стича по стената надолу, като слагах разни попиващи парцали за през нощта. Но така или иначе мухъла си се разпространи по цялата стена. И което е най-странно за мен - дори по корниза над прозореца, които е поне на 10 см навътре.

Та генералния ми въпрос е - може ли да се направи нещо по изолацията (напомням- външна), за да се предотврати последваща поява на мухъл, след като така или иначе сега ще си измажем наново вътре?

Вярно ли е, че ако се пробият дупки, за да може влагата да излиза - проблема ще се реши?

Благодаря ви предварително за компетентните ви отговори!
Неправилния избор и монтаж на каквато и да е топлоизолация води до "парников" ефект както е във Вашия случай.За съжаление много хора решават проблема си с топлоизолацията с някакъв полистирен.!-во продуктовата гама както на експандираните,така и на екструдираните полистирени е за различни приложения.Закопуването на някакъв "Фибран" или някакъв стиропор само защото сме чули или комшийката е разбрала,че на бръснаря брат му си бил сложи води до сериозни проблеми.Хора живеем във века на инфо технологиите и всяка една уважаваща себе си фирма занимаваща се с внос или дистрибуция на каквито и да е строителни материали и технологии има сайтове,брошури и екип консултанти и то квалифицирани.Инфото е на достъпен БГ език и не е нужно да си строителен инжинер за да разбереш приложението им.Особено що се отнся за системи топло,хидро и шумо изолации.
Така поне ще се застраховате от недобросъвестни "майстори" относно вложените материали и когато попитате какво ще Ви вложат няма да гледате и мигате на парцали Вие,а "майстора" и ако е недобросъвестен ще се откаже.След това ако сте наели фирма/бригада поискаите освен сертификата за съответствие на материала/той е задължителен и се издава от всеки дистрибутор или търговец-безплатно при поискване когато се закупува продукта/и снимки на техни референтни обекти или да Ви покажат техни изпълнени обекти!/Та аз заснемам дори 1-на баня след като приключат монтажните дейности!!/
Извинявам се за рязкия тон,но за 2-вата дни които съм във форума чета за 1-ни и същи проблеми.За съжаление и в практиката си се сблъсквам с нелоялни "майстори" са си оставили краката и после клиента си скубе косите и не иска да чуе за нови технологии :(
Решенията са няколко и са свързани със средства.
1вия вариант е подмяната на топлоизолацията.Ужас :(
2-ия вариант Обработване/след механично отстраняване на мухъла/с антисептичен дълбоко проникващ грунд и изграждането на пред стенна обшивка от гипсокартон,там също си има технологични норми които задължително се спазват 1-то от тях и много вожно е поставянето на ПАРОПРОПУСКЛИВО ФОЛИО върху конструкцията преди поставянето на плоскостите от гипскартон.Писал съм в темата Сухо Строителство-Пред стенни обшивки.Моля прочетете за да не се повтарям.
Така ще предотвратите парниковия ефект и възникването на кондензат който се превръща в мухъл!!!А ще постигнете и оптималната топлоизолираност на жилището си.Варианта е и по целесъобразен финансово от демонтаж-монтаж на нова външна топло"излагация".
Неспазването на технологичните и монтажни регламенти води до влошаване на крайния продукт :(
:( Надявам се да съм Ви бил полезен.Успех.
Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
magi81
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср ное 12, 2008 9:45 pm

Здравейте и от мен

Мнение от magi81 » ср ное 12, 2008 9:59 pm

Съжелявам ако не съм прочела или разбрала нещо моля да ми помогнете в следната ситуация
сложихме си PVC дограма преди година направихме си изолация вътрешна гипскартон и вата само на външната стена. Зимата се отоплявахме с печка на дърва. Това лято направихме външна изолация със стиропор също така опаковахме и останалата част от стаята с гипскартон и вата отоплението ни е с климатик. От както взе да захладнява навън по вътрешната страна на прозорците се забелязва конденз. Пропуснах да кажа че прозорците са К стъкло но не съм сигурна дали е правилно сложено. Та нормално ли е при всичко това да се забелязва конденз? И ако не в какво сме сгрешили? Изложението ни е източно ако и това има значение. Благодаря предварително

Отговори