Молба за съвет!

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
AcidSun
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед дек 30, 2007 2:13 pm

Молба за съвет!

Мнение от AcidSun » пон юли 21, 2008 10:51 am

Здравейте!Чудя се как да започна,затова най-добре е да карам направо!Та, става дума за къща на 2 етажа в провинцията и за това как да се оттърва от влагата и мухъла на 1 етаж.Когато я закупихме и 2-та етажа бяха с гредоред, а влагата си я имаше.Посъбрахме малко парички и отремонтирахме 1 етаж.Махнахме гредореда от пода и тавана,отляхме бетонни плоча и под.Направи ми впечатление, че основите са каменни- за сажаление не знам от какъв,а тухлите положени с пръст като свразка.М/увременно това с мухъла си продалжаваше!Майка ми непрекъснато се оплакваше- от влагата и мухъла, а аз като се прибера за кратко там симптомите на синузита ме се проявяваха с пълна сила!Миналата година отляхме бетонна плоча и на 2 етаж както и положихме нов покрив.През зимата кошмарът с мухъла достигна апогейя си,стените почерняха кошмарно,тавана на банята също!Това лято мислим да направим нещичко по въпроса, но все още не знам как да постъпим?!Смисъл има различни мнения?!По първоначални планове мислим да положим вътрешно фибран,мисля си че това както ще намали влагата по стените, ами ще ги и поизправи!Мислех си и някак си да изолирам и основите-отвън,като решение смятах да използвам отново фибран!Планирано е и също така подмяната на плочките в банята,след облепяне на стените с фибран,запечатване на ъглите с изолационна лента, а по тавана стериопорни 5mm-ови платна. Искаше ми се да се допитам до някои с повечко опит за това което съм замислил?!Удачно ли е използването на тези материали като решение?!Имам роднини които са постъпили точно така и вече 2 година нямат оплаквания, а и на 1 наша общинска сграда приземният и етаж е обработен по същият начин...6 или 7 година всичко е ОК?!Какво бихте ме посъветвали Вие?!Благодаря за отделеното време!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон юли 21, 2008 2:57 pm

Здравейте !Според мен първата ви работа е да разберете от къде идва влагата и чак тогава да изберете начина за отстраняването и !Възможно е начина който сте избрали да има ефект на други места но при вас да не проработи !!! А това са доста пари за да изпробвате този или онзи вариант!Също така е възможно решавайки проблема на 1 етаж да качите проблема на 2 етаж !! Както знаете влагата върви нагоре а сега имате много повече бетон който дърпа вода и студ и така ускорява образуването на мухъл - от там трябва да започнете ! Но причината може да не е една ! желая ви успех

Потребителски аватар
AcidSun
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед дек 30, 2007 2:13 pm

Re

Мнение от AcidSun » пон юли 21, 2008 11:40 pm

Благодаря за бързият отговор!Днес напазарувах термострен-20mm за 75 кв.м и до края на седмицата започвам работа!Толкова време се тутках и рових из форумите, дори помолих за съвет в друг..., но никъде никой не можа да изрази конкретно мнение!А такива, много и най-различни(просто мнения, имам впредвид?!)!През weeken-да подхванах едната стая и започнах обработката на стените. Свалих бъгавите места от мазилката, подмених инсталацията като въведох някои корекцйи :wink: Докато ме няма баща ми ще ги "закърпи" след което следва нанасянето на грунд. Мислех да си взема нещо "марково"...примерно на Ceresit, но като се замислих има БГ версия която е доста по-евтина и си върши същата работа...нещо на "Боро" беше доколкото помня- розов на цвят!Лошото е, че дори и вътрешните ми стени са бъгави :( Имаше 3 вариянта, първият да ползвам EPS за стените, но поради слабите си "физически"характеристики предпочетох XPS. Все пак дебелината си казва думата! Също ми предложиха да използвам кипскартон и вата, но това още по-вече ме ограничава откъм пространство! В този ред на мисли, ватата която се използва не е ли също хигроскопична?!Също така, става ми смешно като кажат EPS диша, а XPS- не...както "дишащ латекс"(все едно да кажеш презерватива ми диша :oops: ) ?!Нима не сте ползвали чаши или чинйи от горните материяли?! Може би доста потребители в този форум ще ми се присмеят, но това е моето мнение на кратко! Благодария още веднъж за отделеното време, все още приемам съвет или помощ :D

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт юли 22, 2008 9:09 am

Мисля, че правиш грешка, AcidSun! Напълно подкрепям birichkata1967 :applause: .
Сега с този XPS /да не говорим, че с дебелината на оризова хартия с която си го взел - мощните 20 мм :lol: просто си хвърляш парите/ ще запечатиш стените и видимата влага ще стане невидима - просто ще работи зад XPS-а :cry:
1. При каменен зид необходимата дебелина на изолацията, за да постигнеш БГ нормите, които са доста либерални в сравнение с европейските е поне 8 см. и то отвън.
2. Помисли си какво ще стане ако пламне пожар /не дай боже!/ с тази пластмаса вътре в помещението :?:
3. С този бетон по тавана и XPS по стените ще постигнеш дишането на презерватива :oops: както сам казваш - клонящо към нула. По мое мнение дори ще усилиш проблема;
4. Ако влагата по стените не е кондензна - с XPS-а няма да я спреш. Ако е такава - помисли за по-добра вентилация на дограмата - вероятно първо нея си сменил в старата къща;
5. Ако искаш да изправиш стените отвътре го направи с гипсокартон, а ако искаш да се справиш с топлоизолацията го направи с достатъчно дебела изолация - отвън;
В заключение ще ти кажа - където и да питаш по форумите знай едно - търси решение на причината за проблема, а не решение за отстраняване/прикриване на последствията!
Все пак успех! :\:D/:

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт юли 22, 2008 9:38 am

Здравейте !По принцип аз също избягвам да давам подробни мнения или съвети защото както се казва "око да види ръка да пипне"е най важно за да се даде професионално мнение! Другото е теория на вероятностите !Разбирам че вече имате готов план за действие и работите по него!Незнам точно какво означава "бъгави" но мисля че става въпрос за слаба мазилка !? "Борото" е много добър грунд но не го разреждайте максимално само защото трябва да ви стигне определено количество!не разбрах само основа за какво ще е грунда!А за дишаштата изолация какво да ви кажа - вземете едно парче сложете го до устата си и пробвайте да дишате през него! ако можете да дишате значи и тя може!!Повечето дишат май само на книга или не толкова колкото на нас ни се изка зада ни свърши работа!Рекламни трикове много!Зависи на кой ще се хванеш! А и много зависи какво ще сложиш върху изолацията!Ако ви се появят проблеми по време на работа питайте!Може и на ЛС или във форума -лека работа !

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » вт юли 22, 2008 9:48 am

Според мен влагата тук е от двете плочи които са изляти и все още не са изсъхнали напълно. А за изолацията отвътре САМО гипсокартон зарежи тези EPS и XPS те са за отвън иначе ще имаш влага винаги а оттам и мухъл.
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт юли 22, 2008 10:37 am

ДА приятелю yurig ти както винаги пишеш без да четеш ! и как разбра че бетонните плочи не са изсъхнали като човека е написал че втората плоча е излята миналата година и е направен нов покрив !Там е написано също че още като е закупена къщата си е имало влага !Сигурно си ходил на оглед или си екстрасенс зада правиш заключения от разтояние !мисля че се отнасяш несериозно към форума и затова съм ти написал горните редове -успех

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Re: Молба за съвет!

Мнение от yurig » вт юли 22, 2008 4:38 pm

AcidSun написа:!Миналата година отляхме бетонна плоча и на 2 етаж както и положихме нов покрив.През зимата кошмарът с мухъла достигна апогейя си,стените почерняха кошмарно,тавана на банята също!
Някой може да не чете но не съм аз. :[-X:
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » вт юли 22, 2008 5:41 pm

Да приятелю yurig ! Виждам че си започнал да четеш но трябва още ! прибързаните заключения не помагат на никого!По скоро се стига до по голямо объркване!Не знам какъв опит имаш в строителството не се сърди но реагираш като ученик !Човека има проблем на 1 етаж още преди да сложи 2та плоча ! а ти цитираш вече 2я етаж! Къщата е имала влага още като е била на гредоред!Сега има бетон който не диша като каратаван и влагата се задържа по дълго!!!както казва *bateto*ако е сменена и дограмата картината се усложнява още повече !Сега вече можеш да се качиш на 2я етаж и да доразвиеш темата но пропусни първоначалното си предположение което ще се има впредвид ако е правилно-успех

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » вт юли 22, 2008 9:34 pm

Не обичам да пълня темите на хората със спам така че спирам до тук,Дал съм моето виждане за решение на проблема.Нека и другите колеги се изкажат по същество. Дано съм бил полезен ::-k:
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
venelin
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб ное 07, 2009 8:15 pm

Мнение от venelin » чет ное 26, 2009 12:25 am

Минимум 5см. изолация външна дишаща по възможност от една фирма и нека не забравяме добрата стара варова мазилка отвътре.вътрешна изолация.ха ха ха.от влага.ха ха.провери за пълзяща влага.
[/b]

Отговори