Обединяване на тераса и спалня?

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
marinefox
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср май 07, 2008 9:38 pm

Обединяване на тераса и спалня?

Мнение от marinefox » ср май 07, 2008 9:52 pm

Здравейте,
Имам 2 спешни въпроса, ще съм ви благодарен ако споделите опита си с мен!
1/ Искам да обединя спалня с тераса в една голяма стая, проблемът ми е, че терасата на горния етаж дори не е остъклена. Не се притеснявам от хидроизолацията, а от студената плоча, по която неминуемо ще избие много вода през зимата. Как да се оправя с този проблем?

2/ Моята баня е протекла на съседите отдолу вероятно в областта на ваната. Какво да предприема - тотално къртене и полагане на плочки или може да се измисли и друго нещо?

Поздрави

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет май 08, 2008 7:54 pm

По втория въпрос:
Винаги има и друго решение освен тоталното къртене. При теб обаче проблема е, че не знаеш точно къде е теча и за да го намериш, ще трябва да къртиш :(

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » чет май 08, 2008 10:34 pm

По първият въпрос:

Ние присъединихме балконът към хола и при нас съседите отгоре са с неостъклена тераса. Налепихме на тавана откъм нас обикновен стириопор - изкара една зима така, засега няма проблеми, не беше студено, няма конденз на тавана.
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
marinefox
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср май 07, 2008 9:38 pm

Мнение от marinefox » пет май 09, 2008 11:10 am

Ако не ви затруднява можете ли да ми кажете какъв стиропор сте залепили и колко дебел и дали по целия таван или само участъка терасата?

Благодаря

Потребителски аватар
marinefox
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср май 07, 2008 9:38 pm

Мнение от marinefox » пет май 09, 2008 11:17 am

И последен доста глупав въпрос:
- може ли да се лепи гипскартон директно върху стената без използването на разни профили? Когато обединявам терасата със стаята ми остава една балконска врата, която става вече ненужна и трябва да я закрия някак.

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » пет май 09, 2008 9:49 pm

Залепихме най-най обикновен стириопор, 5см., залепихме го с най-обикновен теракол, после му се слагат едни пластмасови дюбели за по-здраво захващане, после рабица и замазка. Само на тавана на терасата го лепихме, той си е отделен от тавана на останалото помещение с нещо като арка (ама и да не беше пак нямаше да слагаме на останалата част от тавана). Ако при вас сте бутнали тази арка и се притеснявате, че ще ви се получи ръб на тавана, не се притеснявайте, няма да е грозно, пък и се продават едни декоративни стериопорени нещо като первази в Практикер и Бриколаж, може да се сложат за по-плавно и красиво преминаване от едното ниво на другото. Ние използвахме едно такова извито, защото ни мързеше да изправяме един ръб, добре стана - ето снимки:

това по средата, плавно извитото, по-бялото е от стериопор:
Изображение
ето как става като се измаже и боядиса:
Изображение
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
marinefox
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср май 07, 2008 9:38 pm

Мнение от marinefox » пет май 09, 2008 10:33 pm

МНого благодаря за инфото, днес благополучно изкъртих вратопрозореца и от утре ще я мятам сериозната част - сметки за материали + труд...
До сега не съм правил нищо сам, да видим какво ще се получи.Поздрави на всички и успех!

Отговори