Трябва ми съвет за баня!

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
niki_fen
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юни 16, 2008 8:18 pm

Трябва ми съвет за баня!

Мнение от niki_fen » чет юли 17, 2008 11:17 pm

Здрасти, нов съм тук, трябва ми съвет за моята баня. Беше с тапети, с гипсова шпакловка отдолу. Свалих тапетите, шпакловката е идеално гладка ,почти непокътната на повечето места. Майсторът тогава ме посъветва да я запечатя с безир, за да не пропуска вода. Сега искам да лепя плочки. Мога ли да оставя шпакловката?

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет юли 18, 2008 10:11 am

Ако шпакловката е на гипсова основа - не е добра идея да остава. За да не я сваляш цялата можеш да я "начукаш" с остър чук - тип бучарда и след това да минеш отгоре с една шпакловка с лепило на циментова основа - по визможност гъвкаво. При всички случаи обаче преди плочките използвай течно фолио и уплътняваща лента за ъглите /майстора е супер щом ти предлага безир :roll: /. Има предавания на тази тема - хидроизолация на баня. Успех! :\:D/:

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » пет юли 18, 2008 10:13 am

Може но преди това грундирай. Има специални грундове за това напр. на БОРО той е червен на цвят, позволява лепене на плочки дори върху мозайка или стари плочки.
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет юли 18, 2008 5:37 pm

Здравейте! Притесняваме това което си написал "почти непокътната" озночава че проблемите с гипсовата шпакловка вече са започнали! Или не е така ?другото което чета е да я грундираш с Боро !!!Майстора(незнам преди колко време? ) който те е посъветвал да сложиш безир преди тапети за баня чисто и просто се е презастраховал и практически това е най здравия грунд за стени в бояджийството !Сега не се използува много защото запечатва напълно и миризмата е страшна!Та в твоя случай сам разбираш че "Борото" е излишно !Друг е въпроса че гипса си е слаба основа за плочките колкото и здраво да е грундиран!говоря за сивия гипс! опосноста идва от това че лепилото и плочките ще му натежат много!!!Както ти казва колегата с нараняване на шпакловката е добър вариант но ще е по добре да свалиш колкото се може повече толкова по малко проблеми после!На места може да ти изглежда здрава но веднъж запечатана с безир и втори път с лепило плюс плочки рискът става прекалено голям -ти решаваш успех

Потребителски аватар
niki_fen
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юни 16, 2008 8:18 pm

Мнение от niki_fen » съб юли 19, 2008 9:10 pm

Благодаря за съветите. Ще сваля колкото е възможно повече от шпакловката. А ако сложа гипсокартон водоустойчив директно върху стената без профили? Или по-добре измазване?

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб юли 19, 2008 10:07 pm

Здравей!!гипскартон в баня без профили ....явно имаш много тънко чувство за хумор ! виждам че гледаш да минеш по "тънката лайсна" ама ще стане " от трън та на глог"!! ще ти се наложи и малко физически труд за да спиш по спокойно -успех

Отговори