Полица за книги

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
mikikunc
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет сеп 11, 2008 11:02 pm

Полица за книги

Мнение от mikikunc » чет сеп 11, 2008 11:20 pm

Здравейте имам нужда от малко помощ с направата на полица за книги която да е лесна за направа, не много скъпа и същевременно да не е някакъв сандък закачен на стената :[-X:

качвам нещо като чертежче на това което иска да направя, това е една дъска закачена за стената без нищо друго около нея "обичам изчистените неща така да се каже" проблемът ми е как да я закача така че да издържи тежеста на книгите и същевременно да не се виждат никакви крепежни елементи под и над дъската.Размерите ще са Д/Ш/дебелина(см.)-220/20/дебелина( в зависимост от размера на крепежния елемент който ще се ползва но да не е повече от 4-4,5 см.
Да изглежда както е на чертежа.

Изображение

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет сеп 11, 2008 11:36 pm

В този си вид е доста трудно да я закрепиш, без да се вижда. Аз ти предлагам да сложиш от двете страни по една ограничителна дъска и тях да захванеш в горната част чрез подходящо ухо с дюбели към стената. Така и книгите няма да ти падат от двата края. Можеш да ги направиш и като триъгълници (така ще е красиво и изчистено)
Изображение
Извинявам се за грубата скица

Потребителски аватар
mikikunc
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет сеп 11, 2008 11:02 pm

Мнение от mikikunc » пет сеп 12, 2008 9:35 am

наистина и така е добре но пропуснах да спомена в първия пост че смятам да поставя поне 3 такива дъски една над друга не симетрично и
по начина който си описал ще стане малко претрупано
а за да не падат книгите ще поставя по една тънка плоскост от двете страни най вероятно алум. ламарина която ще стои в крайната книга и ще я задържа да не падне
така ще изглежда все едно книгата си стои сама

Мерси за отговора и очаквам още идеи

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет сеп 12, 2008 9:51 am

По принцип съм виждал на едно място едни дюбели които ги продават специялно за тази цел.Но това беше при монтажа на една кухня но къде ги продават нямам представа. :D

Потребителски аватар
mikikunc
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет сеп 11, 2008 11:02 pm

Мнение от mikikunc » пет сеп 12, 2008 10:19 am

на мен ми е достатъчно и някакво име защото по магазините ме гледат като извънземно като почна да им обяснявам
а със сигорност го има и е възможно защото и аз съм го виждал

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пет сеп 12, 2008 11:40 am


Потребителски аватар
mikikunc
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет сеп 11, 2008 11:02 pm

Мнение от mikikunc » пет сеп 12, 2008 12:55 pm

Мерси мисля че това ще свърши работа дано само намеря подобни носачи защото до сега съм виждал такива само за монтаж на етажерки в баня и са за материал дебел до 10мм.
Надявам се също да издържат товара защото няма да ползвам етажерките за красота и да нахвърлям по тях 3-4 книги както е по списанията и в клипчето а ще се исползва цялата им полезна повърхност (все пак апартамента ми е едностаен) :roll: и пространството трябва да се уползотвори максимално

Пак мерси и ако има и други идеи споделяйте не се стеснявайте

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пет сеп 12, 2008 2:57 pm

Аз мисля, че трябва задължително да ги подпреш отдолу, защото имаче ще провиснат и книгите ти ще се плъзгат по наклонената плоскост. Може да стане и както показаха закачането на едни кухненски шкафове - с анкер. Само шпилкиите трябва да са по-дълги и рафтовете малко по-дебели, за да влязат шпилките в тях и да ги задържат.
http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow2_12

Отговори