тераса

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
moderen
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед мар 23, 2008 3:19 pm

тераса

Мнение от moderen » чет дек 18, 2008 10:49 pm

Здравейте, дайте ми предложение как мога да си приобщя терасата към стая. Особеното е, че не мога да я изградя с материали за масивно строителство. Интересува ме вариант на затваряне като временна постройка. Имайте в предвид, че терасата ми е с метален парапет и е без козирка(т.е. открита), както и факта, че ще бъде външна стена на детска стая. Благодаря Ви предварително.

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

тераса

Мнение от ivalin » пон дек 29, 2008 11:51 am

Колега хубаво е да прегледаш предаванията в някое от тях имаше сухо строителство на стена от едната страна с циментови плоскости, а от другата с гипсофазер. Според мен след като не можеш да я изградиш от итонг, най-удачния вариант е този и вътре с каменна вата. Ако прецениш и имаш финансова възможност понеже е външна стена пък и още повече на детска, след гипсофазера пусни втори ред вата и отново гипсофазер, но завърши стената от вътрешната страна естествено с два слоя гипсофазер, а от външната са циментовите плоскоти и смятам, че ще имаш перфектна външна стена. По същия начин с конструкция се прави и от горе. До колкото разбирам над теб няма никой и ти си последен етаж. За това трябва да си направиш и покривче с хубав наклон от поцинкована ламарина, която можеш да боядисаш с цвят на цигли и ще стане вечно и красиво или с покривни плоскости има различни видове на пазара. Непременно трябва да изолираш и пода, и терасата ще ти стане перфектна. За прозореца смятам, че не е нужно да го коментираме какъв трябва да бъде, ПВЦ според финансовите възможности, но колкото повече камери и колкото по-дебели са стъклата толкова по-добре. Така бих я направил аз!!! Успех приятелю!!! Нека и другите съфорумци си кажат мнението! ::-k:

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

тераса

Мнение от ivalin » пон яну 05, 2009 12:18 pm

Честита Нова Година на всички съфорумци и нови още по-големи успехи в опитите да се докажем в тази не лека професия (занаят). Искам да допълня няколко уточнения. Първо при направата на покрива могат да се ползват поцинковани ламарини с готова изолация върху тях. Второ при изолацията на пода е препоръчително да се ползва фибран, защото има по-добри изолационни качества и е по-твърд и може да носи по-големи натоварвания на хора, предмети и техника. Но за тази цел е необходимо и да се постави върху фибрана под плочките мрежа. Хубаво е мрежата да е метална от типа "Рабица" или нещо друго с по-големи дупки, но да служи за арматура и да стане по-здраво. В краен случай може и от пластмасовата, която се използва при изолацията. Накрая се фугира с гъвкава фугираща смес, ако все пак потдаде при натоварване да не се напукат фугите. Задължително условие при избора на плочки е не цвета, а дебелината на плочките и тяхната здравина!!! Успех и дано се включат и други с нови или по-различни идеи. :](*,): :thumbup:

Отговори