котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

вече е студено

Мнение от Radi_i » пет ное 13, 2009 6:48 pm

На вън стана студено ако някои има проблеми с галана да се обажда :D
vervaite mi

Потребителски аватар
cdrecor
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет ное 19, 2009 4:06 pm

Re: Галан 6 Квт

Мнение от cdrecor » пет ное 20, 2009 4:02 pm

petermar написа:В сряда ми монтираха Галан 6 квт. за сега се държи доста прилично но и времето е все още топло. оставил съм го на 38 градуса на течността температурата в стаите в момента е между 23-25 градуса, дори намалих един от радиаторите. Външната температура е 7 градуса все още. Очаквам големите студове за да го засиля. Според мен ще топли добре. За разхода е още рано да се каже но при положение че няма да го изключвам през целия сезон ще имам точни резултати на пролет.
Здравей, имам един въпрос.
Колко ти харчи на ден/месец при сегашните температури? Ако можеш да ми кажеш в KW, ще съм ти благодарен.

Много благодаря за информацията!

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » пон ное 23, 2009 6:23 pm

Цаката е да не го спираш намалявай му температурата но не го спирай
:[-X: а за разхода ще разбереш като стане студено :D много зависи как е настроен и дали е оригинален самия котел че миналата седмица
един човек му бяха монтирали няква самоделка :mhihi:
vervaite mi

Потребителски аватар
banov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет ное 26, 2009 8:17 pm

Мнение от banov » чет ное 26, 2009 9:11 pm

Moeto kotle e s elektrod nerajdaveika, struva 50 leva. Raboti s destilirana voda i ... Moje da mu se regulira moshtnostta po vreme na rabota. Ako nqkoj nameri podobno neshto da mi se obadi! Polzvah originalnoto kotle polovin godina. Za men to e mente! Iznosi se do neuznavaemost. V momenta za edin apartament 80 kvadrata polzvam 12 litra elektrolit s konvektori ,a s radiatorite minalata godina 50 litra elektrolit. Vodata ne e za predpochitane v nikakyv sluchai, zashtoto po vreme na rabota se promenq moshtnostta. Moga da napisha oshte dosta neshta,zasega se vazdyrjam. Predostavqm vi snimki! Tqh moje da namerite na sajta na ET Fori.

Потребителски аватар
planb
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет дек 26, 2008 2:42 pm

Мнение от planb » пет ное 27, 2009 9:29 pm

14.02.2008г. И от тогава до сега никой не казва колко аджеба харчи това "чудо". И никой нищо няма и да каже. Във който и форум да се заровите ще разберете само "колко е добра " тая джаджа. Нищичко повече. Аиде нема нужда :[-X:

Потребителски аватар
adovet
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб ное 28, 2009 7:30 pm

имам монтирано котле Галан

Мнение от adovet » съб ное 28, 2009 7:39 pm

Вече един месец една фирма ми монтира котле галан 9кв.Така и не може да се нагласи.В момента времето е топло и го засичам колко харчи само на нощната тарифа.При t-21С в стаята не може да падне под 5кв/час.Става въпрос за къща на 2 етажа с отопляема площ от 160м2.Кубатурата е около 340м3.Вече не знам какво да права защото за тези показатели му дават разход от 2,5кв/ч., а то не може да падне под 5,5.Кажете какво да права.Ако някой може да го направи в норма съм готов да си плата каквото трябва.Май цялата работа е една руска бракма която си харчи като ламя.

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Galan 9kw

Мнение от Radi_i » пон ное 30, 2009 5:54 pm

За галан 9кв ориентировъчният разход наистина е 2.5кв/ч :D ама ОРИЕНТИРОВЪЧЕН :idea: ,а не задължителен.
Разхода е много разтегливо понятие!!!!!!Истината от практиката е котела да не се спира :help: защото губи инерцията.Разход на един котел се мери след като е работил 10дни без изключване.Това важи за всички котли не само за електродните! :!:
Освен всичко друго значение имат и дограма,изолация,температура вътрешна и външна както и балансираност на инсталацията.Не може да монтираш радиатори 12кВ да сложиш 9кВ котел и да искаш да харчи като 3кВ :oops: е не става :[-X:
Изображение
vervaite mi

Потребителски аватар
adovet
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб ное 28, 2009 7:30 pm

Мнение от adovet » вт дек 08, 2009 10:07 am

И в крайна сметка нищо не става.Монтира се и по мощно котле 15КВ. и пак нищо.При темп. подържъна в стаята около 21С а на вън 0 харчи 7КВ на час.Дават му 4.АКО НЯКОЙ СИ КУПУВА ТАКОВА КОТЛЕ ДА ЗНАЕ-РАЗХОДА Е НАЙ МАЛКО ДВА ПЪТИ ПО ГОЛЯМ ОТ ТОВА КОЕТО ГО ПИШЕ ПО ХАРЕКТЕРИСТИКАТА НА КОТЕЛА.НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ НЯМА НИКАКВА ИКОНОМИЯ ХАРЧИ КАТО ЛУДО

Потребителски аватар
krasimir_01
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет окт 30, 2009 12:23 pm

Re: имам монтирано котле Галан

Мнение от krasimir_01 » пет дек 18, 2009 11:08 pm

adovet написа:Вече един месец една фирма ми монтира котле галан 9кв.Така и не може да се нагласи.В момента времето е топло и го засичам колко харчи само на нощната тарифа.При t-21С в стаята не може да падне под 5кв/час.Става въпрос за къща на 2 етажа с отопляема площ от 160м2.Кубатурата е около 340м3.Вече не знам какво да права защото за тези показатели му дават разход от 2,5кв/ч., а то не може да падне под 5,5.Кажете какво да права.Ако някой може да го направи в норма съм готов да си плата каквото трябва.Май цялата работа е една руска бракма която си харчи като ламя.
Проблема ти е в електролита според мен миналия месец бяхме с вода и някакъв прах котела даде разход 65-7кв на денонощие преди 10-ина дена докараха специална течност от русия положението стана трагично
150кв на денонощие то и застудя де ама все пак сега ще разреждат да го докарат старото положение а много важно е да е добре обезвъздушена системата. Ако не съм прав за нещо Radi_i да хвърля светлина на нещата.
при мен обема и кубиатурата са ако не същите почти със 100л течност съм
в системата и 2х5кв котли, стаите в къщата са изолирани със стиропор 3мм дограмата и тя е от миналата есен таваните също са изолирани.
ако не могат да го докарат пак стария разход ще търся някой друг да го направи разбира се срещу заплащане :wink:

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Galan

Мнение от Radi_i » пон дек 21, 2009 10:39 am

Така галан5 5кВ ОРИЕНТИРОВЪЧЕН разход 1,25 на час от производителя!
смятаме 2х1,25=2,5 на час ако всичко е ОК!
24часа Х 2,5кВ/ч = 60кв/24ч ~12лв.
150кВ /24ч =6,25 /ч
разхода е като за 15-25кВ котле помисли нещо не е в ред!
а тоя разход дето е бил преди е прекалено смешен сигурно вън е било топло!
7/24=0,3кВ/ч направо е смешно ако мислиш че ще се стоплиш с 300вата !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
и теца дето уж е най-евтин ти излиза 10-12 лв на ден за 100м2 ако искаш да си на топло ~22градуса !!!!!!!
vervaite mi

Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

котел.

Мнение от ivofordivo » съб яну 02, 2010 1:04 pm

140 куб отоплявам,ателие,нова постройка.От каито 40 куб. са северно изложение.използвам ГАЛАН 5 кв. с алуминиеви радиатори.потдържа 23 гадоса навсякаде работи непрекъснато т.е не го изключвам.От 18.12.2009 до 27.12.2009 т.е грубо 10 дни имам дневна 553 кв. нощна 222 кв.това включва бойлер 80лт.печка за готвене,пералня и още някалко домашни уреди които не са толкова косумиращи енергия.Не мога да кажа дали е нормално потреблението защото нямам други уреди за отопление.Значи имам 1 темостат,който следи да не превишава 60гр.на течноста, и още един стаен темостат( в най-студената стая съм го сложил.на 23 гр).моите наблюдения са работи непрекъснато докато не направи в стаята 23 гр.после стайния термостат се задеиства и го изключва ,тем.на течноста пада до стайната тем.след около известно време като падне темп.в стаята пак се задеиства стаиния , включва котела и започва да затопля пак течноста докато стане в стаята 23 гр.Незнам дали използвания метод от мен е най удачен.ако някои има други наблюдения да споделя.За да е електролита(течноста) за да е най ефективна тока при 60 гр.на течноста трябва да е 23 ампера.

Потребителски аватар
mariana_atz
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт мар 24, 2009 9:29 pm

Мнение от mariana_atz » пон яну 04, 2010 11:43 am

ivofordivo, мисля, че този ток, който си изразходил за 10 дни е много. Ние също се отопляваме на такъв котел и за целия месец Декември имаме 750кв дневна и 380кв нощна ел. ененергия.

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Галан 6 Квт

Мнение от petermar » ср яну 06, 2010 11:33 am

Отоплявам почти 200 куб. м. на 28.10.2009 г. ми монтираха Галан 6 квт и от тогава не съм го изключвал. За ноември от 04.11 до 29.11 имам 55 лева сметка само от котела. На 30 ноември се нанесох в апартамента и позасилих температурата на 55 гр. като до момента общо от галана, печката и котлоните, бойлер 3 квт. пералня и осветление за месеца имам 722 квт. дневна и 462 квт. нощна енергия. Пада се 1,64 квт. на час за всичко. Ако изходя от написаното за 6 квт. ср. разход 1,5 квт. си отговаря на това дори е било по икономично. В началото имах проблем с електролита но след основно промиване на системата си го нагласих сам за сега е малко по слаб от указаното с около 2 ампера но не ми е студено и не го пипам. Поддържам температура между 20 и 25 градуса в стаите. Нямате си представа за колко кратко загрява водата. Това не може дори и с газов котел да се постигне.

Потребителски аватар
mariana_atz
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт мар 24, 2009 9:29 pm

котел галан очак

Мнение от mariana_atz » нед яну 10, 2010 6:46 pm

petermar, сподели какъв електролит ползваш, защото ние бяхме на пропилен гликол и не се получи много лесно.Сега отново правим настройки, но със сол. Така пише в сайта на галан.

Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

Re: галан

Мнение от ivofordivo » нед яну 10, 2010 7:19 pm

Пропорцията съм е спазил точно при 60 градоса 23 Амп. сложил съм стационарен Амперметър и може да се следи във всеки един момент.мисля че грешката ми е че стайния теморегулатор е свързан последователно на температурния на котела(темостата /и като изключи стайния темп-регулатор, темп.на течноста спада доста бързо.и може би после докато навакса пак до 60 гр.се консумира доста електричество.сега по съвет на petermar,премахнах стайния теморегулатор и оставих на изхода, само температурния на котела.ще пробвам сега каква ще е консумацията като непрекъснато се подържа температура не по-малко от 40 гр.на течноста.

Заключена