Какво отопление да сложа

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Ivan Inkov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср май 12, 2021 5:25 pm

Какво отопление да сложа

Мнение от Ivan Inkov » ср май 12, 2021 5:35 pm

Здравейте ,
Знам че темата е много обширна и доста коментирана , но ми предстои нанасяне скоро в нова къща 180м2 на 2 етажа.
и сме в дилема какво отопление да сложим.Къщата е на равно, а района е с умерен климат. Насочили сме се към термопомпа въздух - вода , като мисля да сложим и подово. Като цяло добър вариант ли е това и заслужава ли си инвестицията.
Ако имате наблюдения и за сметките за ток през зимата и лятото как са , ще съм благодарен да споделите мнения.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Какво отопление да сложа

Мнение от tmilanov » чет май 13, 2021 6:57 pm

Относно полагането на подово отопление - да, заслужава си, защото щом Ви е топло на краката, ще Ви е топло на цялото тяло.
А относно термопомпите не съм запознат и не мога да Ви дам какъвто и да е съвет. Лично аз съм си инсталирал камина с водна риза, на дърва (тогава все още пелетитите не бяха популярни, а и едно от малкото неща, които се знаеха за тях е че цялото оборудване излиза по-скъпо от това на дърва). Препоръчвам Ви да се поинтересувате повече за инсталирането и инсталацията на термопомпите. Основното което знам е че инвестицията е много голяма, а след колко време ще се изплати - нямам представа. Но каквото и да решите, винаги ще е добре, защото го правите за вас самите.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Какво отопление да сложа

Мнение от tmilanov » вт юни 01, 2021 9:37 pm

sbx написа:
пон май 31, 2021 4:43 pm
горе-долу каква е цената?
На кое?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
georgitrifonov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср май 03, 2023 11:47 am

Re: Какво отопление да сложа

Мнение от georgitrifonov » пон юни 12, 2023 11:11 am

Аз съм на газ и съм много доволен.Живея в апратамент. Чувал съм че не е изгодно на газ ако отопляваш къща.

Отговори