Монтаж на тръби в съществуващ комин

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Pitona89
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет ное 12, 2015 11:07 pm

Монтаж на тръби в съществуващ комин

Мнение от Pitona89 » вт дек 28, 2021 10:48 pm

Здравейте. Интресуваме ме ,възможно ли е монтаж на коминни тела в съществиващ тухлен 8 етажен комин.
Жилищния блок е строен около 70та година и имаме проблем с единия комин в нашия вход.
Чистен е няколко пъти от професионален коминочистач. Има монтиран всмукателен вентилатор в момента за да няма пушек в съседите над мен .
Избиват черни петна по 4 от 8 апартамента ,явно където е нарушена мазилката от вътре на комина.

Има ли фирма ,която може да го направи това нещо?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Монтаж на тръби в съществуващ комин

Мнение от tmilanov » вт яну 04, 2022 11:24 pm

Това, че медицината е напреднала много, и че се правят безкръвни операции не значи, че могат да се монтират тръби в комин без да се кърти и без да се огъват тръбите. За случая който споделяте има алуминиеви "кюнци" от типа на "въздуховодите" за абсорбаторите, но тези са устойчиви на температура и биват използвани при направата на камини.
Другият вариант е да се бутнат старите комини и на тяхно място да бъдат иззидани нови. Причината в предложението от втория вариант е, че комините са зидани с тухли единички, четворки и всякакви други остатъчни материали, а за измазване от вътрешната страна на комина и дума не може да става. По принцип има фирми, които вършат такива дейности, има и нови съвсем стабилни коминни тела с всичките "екстри", но трябва да търсите в "Интернет".
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Лазар
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед окт 02, 2022 12:36 pm

Re: Монтаж на тръби в съществуващ комин

Мнение от Лазар » нед окт 02, 2022 12:45 pm

Привет!
Преди няколко години на изложението "Стройко 2000" една фирма предлагаше ръкав, който се спуска от върха на комина до основата му. Не помня наименованието на материала за тоя ръкав, но се впечатлих, че той изпълва стените на комина след вдухването на топъл въздух (или дим ?!). Така стените на комина остават гладки, при което саждите не се задържат по тях. Потърсете подобно решение. За съжаление не зная името и на фирмата. :(

Потребителски аватар
Мартин Кръстев
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон окт 03, 2022 12:23 pm

Re: Монтаж на тръби в съществуващ комин

Мнение от Мартин Кръстев » пон окт 10, 2022 4:29 pm

Според мен е възможно. Има си фирми, които се занимават с това, но аз лично нямам кой да ти препоръчам.

Отговори