Скриване на тъби

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
pldimitroff
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср фев 03, 2010 9:30 am

Скриване на тъби

Мнение от pldimitroff » ср фев 03, 2010 11:00 am

Здравейте,

Жилището ми е панелно. Едната стена на банята е вътрешна и на нея има тръби за чиста вода и канализационни. За скриването им ще ползвам газобетон 5см. Другата стена (около 4 кв.м) е външна и има само тръби за чиста вода и ще ги скрия с фибран, хем ще е и за вътрешна изолация. Фибрана ще го лепя и ще сложа мрежа и дюбели.

Та въпроса ми е дали е възможно лепенето и шпакловането на газобетона да стане с Ceresit СМ11?

Също така лепенето на фибрана и шпакловането му с мрежата да е с Ceresit СМ11? Ако ползвам Ceresit CT 85 за лепене и шпакловане на топлоизолационни плоскости мисля, че ще ми остане половината торба (стената е гадка и разхода ще е малък), а пък е и по-скъп.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » ср фев 03, 2010 12:23 pm

Винаги съм се чудил на стремежа на българина да ползва продуктите не по предназначение - защо трябва да лепиш газобетон с лепило за плочки, като хората са направили специален разтвор за зидане на газобетон? Същото важи и за фибрана.... После защо се напукала стената или фугата на плочките.
Иначе може, що да не може!

Потребителски аватар
pldimitroff
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср фев 03, 2010 9:30 am

Мнение от pldimitroff » ср фев 03, 2010 12:51 pm

Luna написа:Винаги съм се чудил на стремежа на българина да ползва продуктите не по предназначение - защо трябва да лепиш газобетон с лепило за плочки, като хората са направили специален разтвор за зидане на газобетон?
Мисля, че трябва да се лепи газоберона над тръбите. На тръбите ли ще се държи? Под тръбите ще се изида, но над тръбите...
Срещнах на доста места да ползват лепило за плочки и за това питах. Какъв е този разтвор за зидане на газобетон и ще може ли да се лепи с него?

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » ср фев 03, 2010 1:30 pm

във всеки строителен магазин има лепило за газобетон.но според мен най - добре е да скриеш тръбета с гипс картон зеления който е и на др стена също вместо да лепиш изолация.сложи гипс картон.а зад него си сложи вата чиста работа. щом го правиш на себе си ни пести материали и време щото после ще се биеш по главата.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » ср фев 03, 2010 7:45 pm

Може и с гипсфазер. Подкрепям изцяло pippo. Направи го с профили и плоскости - по-лесно и по-малко място ще ти отнеме.
Успех!

Потребителски аватар
pldimitroff
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср фев 03, 2010 9:30 am

Мнение от pldimitroff » пет фев 05, 2010 4:53 pm

Благодаря за отговорите!

Къде мога да прочета как се слага гопсокартон. Трябва да е с подробности, щото нищо не разбирам. Ясно ми е, че гопсокартона трябва да е 12,5мм от зеления, т.е. влагоустойчив. Но как се монтира... и тези профили: UW, CW, CD, UD (вероятно има и други), които срешам в нета, нищо не ми говорят. От кои, къде и как се закрепват...

Моля за повече информация!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 05, 2010 5:36 pm

Така и така си в този сайт - прегледай няколко свързани с гипскартон предавания и ще разбереш!

Отговори