ВиК в таванско помещение

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
milenadamianova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт фев 06, 2024 12:09 am

ВиК в таванско помещение

Мнение от milenadamianova » вт фев 06, 2024 12:26 am

Здравейте!
Наследих жилището на родителите си в жилищна кооперация, към което има и таванска стая. В нея родителите ми са изградили санитарен възел, като канализацията минава по външна стена на стълбището и е свързана към най-близкия щранг, който минава в банята на съседите, и е всъщност зад стената на стълбището. Те са дали съгласието си за това, въпреки че не им е причинено никакво неудобство в онзи момент, тъй като всички са работели по интериорите си. Монтиран е спирателен кран на стълбището. Тръбите са добре изолирани и не затрудняват никаква дейност по стълбището, както и естетически са добре прикрити.
Тези дни решихме да се качим и да започнем лек козметичен ремонт на стаята, за да я ползваме за собствените си жилищни нужди. Установихме, че отвора със спирателния кран на стълбището е зазидан.
Въпросът ми е дали имат право да спрат достъпа ни до ВиК. И тъй като отказват разговор, какво бихме могли да предприемем? Обсъждаме изграждане на нова канализация до щранга в нашата баня, но е доста далече и през един етаж надолу.
Как ще ме посъветвате да действаме? Кой би могъл да ни помогне за възстановяване достъпа ни до ВиК?
Благодаря!
М.Дамянова

Отговори