Ремонт/поправка на чугунена мивка

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
producer
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 15, 2023 2:53 pm

Ремонт/поправка на чугунена мивка

Мнение от producer » нед яну 15, 2023 3:07 pm

Здрвейте!
Моля за помощ и съвет относно как се оправя дупка в чугунен умивалник. Моделът е от времето на соца, иначе е много запазен. Днес шкафовете под мивката започнаха да се пълнят с вода и се оказа, че не е от тръбата, а пробив колкото грахово зърно в дъното на гнездото, където се поставя розетката.
Моля, препоръчайте ми сигурен начин да го оправя. Мислех със силикон, но надали ще издържи на различните температури на водата и препаратите за почистване.
Предварително благодаря!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Ремонт/поправка на чугунена мивка

Мнение от tmilanov » нед яну 15, 2023 8:30 pm

Ще започна с думите, че всяка вещ, всеки уред, всяко устройство си имат срок на годност и категорично мога да Ви кажа, че няма как да ремонтирате спуканата мивка. Ако все пак си мислите, че е възможен ремонта - да, може и да бъде ремонтирана, но ще трябва да я демонтирате от шкафа, да намерите заварчик, който има необходимите електроди и може да завари шуплата, но да не забравяме, че мивката е емайлирана и емайла ще трябва да се отстрани, а след заварката пък ще трябва да се постави нов, така че по-лесният, безболезнен и евтин вариант е да си купите нова мивка. Ще трябва обаче да измерите дупката във шкафа, за да намерите мивка, която да може да влезе в дупката на шкафа. Още по-лесно е да си купите нов шкаф-мивка, но тук вече цената е по-висока отколкото само мивката.
Съжалявам, че може би съм Ви разочаровал с мнението си, но се занимавам с В и К от дълго време и знам, че чугунена канализация, чугунена мивка или чугунен радиатор не подлежат на ремонт.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
producer
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 15, 2023 2:53 pm

Re: Ремонт/поправка на чугунена мивка

Мнение от producer » нед яну 15, 2023 10:52 pm

Всъщност ми казаха, че ще стане с лепило течен метал, което се използва при двигатели и т.н.
Ще закупя и ще опитам, после ще пиша.

Потребителски аватар
producer
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 15, 2023 2:53 pm

Re: Ремонт/поправка на чугунена мивка

Мнение от producer » вт яну 17, 2023 12:39 am

Стана!!!

Отговори