Какво да правя с втория сифон???

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
detronik
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет авг 28, 2008 8:49 pm

Какво да правя с втория сифон???

Мнение от detronik » вт сеп 09, 2008 9:44 pm

Здравейте всички,
Имаме дилема - дали да оставим и двата сифона в банята, както е по проекта, или да я направим само с един.
Прилагам чертежче на банята и моля за вашите съвети!
Сифон 2 е предвиден за душ кабина или вана, обаче ние няма да слагаме такива. Все пак искаме да имаме възможността впоследствие да сложим едно от двете, та питането ми е ако има два сифона как е редно да е наклона?
Понеже аз ще си слагам плочките, дали мога Сифон 2 да го затапя и да го оставя под плочките?
И при това положение как трябва майсторите, които сега ще правят замазката да ми направят наклона?
А, и дано не ставам досаден с дълго писане, ама има едни сифончета(квадратни)дето като ги настъпеш се отварят, после пак настъпваш и се затварят. Някой слагал ли е такива, че да има впечатления дали ги бива?
Благодаря ви предварително(и за търпениeто да изчетете всичко :D )
Изображение

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » ср сеп 10, 2008 7:39 am

Здравейте,
може да разделите помещението на две с праг 5-10 см и да си сложите завеса или плъзгаща преграда. А наклона ще го направите след прага, за да може да има хубав наклон към двата сифона. Не си махайте втория сифон.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » ср сеп 10, 2008 8:56 am

Не е нужно сега да делиш помещението! Може след време да се откажеш от идеята за вана или душ кабина и този праг само ще те дразни и създава пррблеми.
Моя съвет е:
1. Замазката се прави само с наколони към сифон 1. Така или иначе ако някога активираш сифон 2 той ще си има поддушово корито със собствен наклон, а връзката с канализацията в пода ще е мека;
2. "Затапваш" сифон 2 и го скриваш с плочките на пода. Вземи си добре размерите/точното местоположение и гледай да попадне в цяла плочка, та като дойде време да активираш сифон 2 да не къртиш целия под, а само плочката над него;
Не съм сигурен дали обаче ако останеш само със сифон 1 няма да е далечко от душа и да мокриш ненужно цялата баня. Освен това е и доста близко до вратата и ако пуснеш силно водата да не излезе навън. Аз бих скрил сифон 2, но и преместил сифон 1 да е по-близо до душа! ::-k: Като гледам схемата май нямаш какво друго да отводняваш толкова близо до вратата!

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » ср сеп 10, 2008 9:29 am

Колега bateto, нали целта на прага е точно тази - да спре водата от зоната с душа, където по принцип ще е най-мокро и да я отдели от зоната с мивката. Никак не е приятно, когато ползваш мивката да стъпваш по мокър под. Хората много добре са го направили с двата сифона. Не виждам защо трябва да се разваля готова работа.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » ср сеп 10, 2008 2:45 pm

tassel, по принцип си прав :applause: но човека търси решение с един сифон, тъй като не иска засега да слага вана или кабина. Освен това в момента всеки търси изчистените решения за баня. Справка все по-модерните линейни сифони за пода - аз съм с такъв и съм много доволен.
Прагчето ще свърши добра работа, но дали е най-естетичното решение и как се лепят плочките по него и обработват ъглите е друга работа ::-k:
Само споделям аз как бих го направил!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » ср сеп 10, 2008 11:47 pm

Здравейте ! Виждам колегите, ти предлагат две решения и аз мисля да ти предложа трето а ти сам ще избереш кое те устройва ! Според мен ако мислиш някога да използваш пространството за душ кабина или вана премести сифон №2 към стената с отдушника така че,евентуално при монтаж на вана или кабина да остане под тях ! А сифон № 1 го ликвидирай защото е много близо до вратата, а и ако не го ползваш след евентуален монтаж на вана твърде вероятно е да започне да мирише след като се изпари водата или ще трябва постоянно да доливаш вода в сифона ! А за тези сифончета квадратните които се настъпват и се отварят ще ти кажа че, са малко тра- ла ла работа но това си е мое мнение и ти си решаваш- успех

Отговори