Голям апартамент-само на един щтранг /с 2 водомера а не 4/?

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
laviatan
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон юли 27, 2009 9:43 am

Голям апартамент-само на един щтранг /с 2 водомера а не 4/?

Мнение от laviatan » пон юли 27, 2009 9:48 am

Здр.-купих апартамент още в строителство. Тристаен- две бани с тоалетни,кухня. Поначало някой преди мен е искал една баня. Аз казах че си искам 2 бани и тоалетни.
Направиха си апартамента по план- но отивам да видя водопровода- Всички апартаменти под и над нас вързани на по два щтранга - кухнята/която е с тръби по пода поне 3 м./едната баня с тоалетна и едни изводи за бойлер. Втория щтранг е другата баня с тоалетна и пак извод за един бойлер.
А при мен вързали всичко на единия щтранг- тоест целия апартамент е само на по един водомер за топла и един такъв за студена!
Та въпроса ми е -дали ще има достатъчно дебит и правилно ли е въобще това решение?
Освен това на другите апартаменти има изводи и в двете бани за бойлер-на мен са сложили само в едната- ако сложа един само ще е достатъчен ли за целия апартамент?
Най- мепритеснява галимацията с водомерите!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ!

Потребителски аватар
ВиК
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пон дек 07, 2009 4:48 pm

Мнение от ВиК » пон дек 07, 2009 5:04 pm

всичко е въпрос на изчисления, ако са направени добре - ОК, но има и голяма вероятност да не са, не може обаче нищо конкретно да се каже по така поднесеното общо инфо ::-k: ......... Хубавата страна - по малко водомери по-малко последващи разходи :lol:
Всяка капка под контрол!
http://www.tesa-all.com

Потребителски аватар
elrey
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон фев 16, 2009 7:39 am

Мнение от elrey » съб яну 16, 2010 8:06 am

Радвай се защото проверката на един водомер е около 25 лв. :mhihi: :lol:

Потребителски аватар
ciryl
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон мар 23, 2009 4:07 pm

Мнение от ciryl » ср фев 03, 2010 1:42 pm

Здравей,
Щом като над теб и под теб са с два щранга, то тогава
и през теб трябва да минават 2 щранга и от там трябва да се вържеш,
но ще трябват и водомери.

Отговори