Стари плоскости!

Мебели, битова техника, декоративни елементи и аксесоари, идеи за декорация чрез бои и мазилки
Потребителски аватар
tarbuk
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед мар 02, 2008 8:02 pm

Стари плоскости!

Мнение от tarbuk » чет сеп 17, 2009 5:33 pm

Здравейте!Наскоро наследих пенсионерски апартамент и сега разполагам с 4 триклилни гардероба и един вграден шкаф на 3м. височина! :lol: Имам познат,който се занимава с производство на кухни,че мисълта ми е може ли да се направи нещо с въпросните плоскости?Дадоха ми идея да ги боядисам с лак и още докато съхне да залепя отгоре мебелно фолио и след това да им ударя две ръце яхтен лак.Как мислите ще се получи ли?

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет сеп 18, 2009 8:48 am

Ако е масив, а не някакъв талашит със 100 годишен "разръфан" по ъглите фурнир, имаш прекрасна възможност да го направиш уникално готин!
Аз възстанових едни стари фрезовани врати и ти казвам, че който ги види пита от къде са купени! :lol:
Пускаш един виброшлайф с шкурка 160-180 (може и по-ситна, ако не е много надраскан), където е нужно китосваш (забъркай кита с трици от шлайфането, за да изравниш цвета и да нямаш после бели петна) и пак шлайфаш, а след това с лак или боя на водна основа (с яхтения ще трябва да ползваш противогаз) с дунапренено или късокосместо мече го боядисваш. Слагаш нов обков и си готов.
Това с фолиото нещо не ми звучи сериозно!
:roll: Успех!

Потребителски аватар
Ade
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: чет мар 04, 2010 2:47 am

Мнение от Ade » чет май 06, 2010 1:53 am

bateto написа:Ако е масив, а не някакъв талашит със 100 годишен "разръфан" по ъглите фурнир, имаш прекрасна възможност да го направиш уникално готин!
Аз възстанових едни стари фрезовани врати и ти казвам, че който ги види пита от къде са купени! :lol:
Пускаш един виброшлайф с шкурка 160-180 (може и по-ситна, ако не е много надраскан), където е нужно китосваш (забъркай кита с трици от шлайфането, за да изравниш цвета и да нямаш после бели петна) и пак шлайфаш, а след това с лак или боя на водна основа (с яхтения ще трябва да ползваш противогаз) с дунапренено или късокосместо мече го боядисваш. Слагаш нов обков и си готов.
Това с фолиото нещо не ми звучи сериозно!
:roll: Успех!
я дай снимки да видим
аз искам една маса да въстановя отгоре - цялата е масив

Отговори