Въпрос: Египедски Стил на ХОЛ

Мебели, битова техника, декоративни елементи и аксесоари, идеи за декорация чрез бои и мазилки
Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Въпрос: Египедски Стил на ХОЛ

Мнение от resco » чет яну 24, 2008 7:25 pm

Здравейте! ПРедстои ми ремонт ако не тази, то идната година, но ми се иска да придам на хола си малко по-екзотично излъчване! Исками се да е в Египедски стил и много се чудя как да го подсиля? Имах идеята да изрисувам едната стена която е по-голяма и видима с изображение на Пирамида, но не успях да открия фирма която да го направи. След това реших да сложа само картини които да са с пирмаиди и египедски мотиви, но ми се струва прекалено малко. Има ли възможност и дали е много скъпо, да сепостигне ефекта на пирамидата посредством мазилка. ДА речем в различни тонове на жълтото...
Това е като първи въпрос, а като втори: Живея в Апартамент. Исками се обаче да сложа и Камина (Горивна камера която се вгражда, или по-скоро около която се изгражда стена). Спрях се на модел на камината - Прити с водна риза, но се яудя дали няма да имам проблеми с тягата. Блока ми е 6 етажен и е първи вход, а останалите са 8 етажни. МОже лид а се получи ефекта на обратната тяга и как мога да се справя с него? Искам да уточня, че камината е предвидена само за СТУДЕНИТЕ зимни вечери, иначе си имам климатик.
За да може да е по-нагледно съм се постарал малко, или дори престарал. Ето тук се намира едно клипче на състоянието на апртамента В МОМЕНТА:
http://resco.customers.net-surf.net/app_current.wmv
А Тук: http://resco.customers.net-surf.net/app.html е как ИСКАМ да изглежда след един евентуален ремонт.
Искам също така да попитам има ли фирми които могат на базата на този мой проект да осъществят цялостния ремонт, дават ли гаранции по принсип, и могат ли да ми кажат колко би струвало?
Много благодаря предварително на всички които се отзоват.
Самод а уточня, че още не съм събрал парите, просто опипвам почвата предварително за да съм подготвен какво ме чака.
Бих се радвал на всякакви идеи от каквото и да е естество.
Дано не съм объркал раздела, но така като ги четох или ще е в този или в ОФФ-ТОПИК... извинявам се ако съм го объркал!

Потребителски аватар
rockwall
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 20, 2008 2:41 pm

Мнение от rockwall » ср фев 13, 2008 3:49 am

РАМЗЕС се казва един от моделите изкуствен камък, произведени в България, който е с отделни елементи, даващи възможност за покриване на всякакви по форма и големина повърхности, като освен това елементите в модела са с различна дебелина и това допълнително подсилва ефекта на паната и облицовките.

Стената изглежда като иззидана от квадратни късове камък, заклинени с по-малки продълговати каменни клинове и неслучайно моделът се казва РАМЗЕС.

Осветени отгоре или отдолу, стени, изпълнени по този начин придават ефектен завършек на идеята.

Прилагам снимка, за да видиш как изглежда модела.
Възможен е и избор на цвят.


Изображение

ако се интересуваш повече ето и линк, от който може да ти хрумнат и други идеи
www.sitekreator.com/rockwall

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет фев 14, 2008 10:29 am

Това върви в 3-ти форум вече
Интересно ми е взе ли някакво решение как да стане с яснота за себе си

Отговори