Основа на тоалетната чиния

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
ivma
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон сеп 02, 2019 11:57 am

Основа на тоалетната чиния

Мнение от ivma » пет апр 01, 2022 4:49 pm

Здравейте
Оказа се че трябва да повдигна тоалетната чиния с 5 до 10 см за по-добро оттичане . На пода има червени плочки и цимен върху който стоеше чинията от преди 41 г . Има ли по-подходящ материал от обикновен цимент и ситен пясък за отливката , която искам да направя по-широка от основата на чинията .

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Основа на тоалетната чиния

Мнение от tmilanov » съб апр 02, 2022 7:40 pm

Здравейте, има и лепила на циментова основа като т. нар. "теракол", но по-добро от цимент и пясък едва ли ще намерите. Старая се да Ви отговоря не толкова относно "залепването" на тоалетната чиния към пода, а повече ме притеснява факта, че ако решите да вдигнете тоалетната с около 10см от пода според мен няма да Ви е комфортно. Стандартната височина на чинията от пода е около 40 см и ако я повдигнете с тези приблизително 10см, то може да се получи неудачно повдигане на тоалетната чиния. Не знам какъв е ръста на ползвателите, но предполагам, че на тоалетната чиния ще се чувствате като на максимално повдигнат работен стол.
Искам да Ви "подскажа", че директното повдигане с 10см едва ли ще се получи, защото циментовия разтвор е пластичен и за да стегне са му необходими около 24 часа време. Предполагам, че ще е по-лесно да залепите предварително на пода някакви циментови тухли или плочи (от типа на тротоарните), и чак тогава да залепите тоалетната чиния върху тях.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ivma
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон сеп 02, 2019 11:57 am

Re: Основа на тоалетната чиния

Мнение от ivma » нед апр 03, 2022 10:59 am

Целта ми е първо да направя отливката от материал който да се залепи за плочките и като се втвърди да сложа чинията . В задният край тя няма да се повдига . Само в предният край ще бъде повдигната с 5 - 8см за да се компенсира наклона който е към сифона в средата на помещението .

Потребителски аватар
ivma
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон сеп 02, 2019 11:57 am

Re: Основа на тоалетната чиния

Мнение от ivma » вт апр 05, 2022 11:11 am

Реших да използвам бял цимент и ситен пясък в съотношение 1 към 1 .

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Основа на тоалетната чиния

Мнение от tmilanov » вт апр 05, 2022 5:42 pm

Да, може. Трябва само да пресеете пясъка, за да няма някои по-големи камъчета, които може да създадат напрежение и да се спука тоалетната чиния.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори