Армирана циментова замазка на панел

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
eli7o
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет фев 21, 2014 11:45 am

Армирана циментова замазка на панел

Мнение от eli7o » пет фев 21, 2014 11:55 am

Здравейте,

Нова съм във форума, и тъй като изчетох доста неща вече взех да се обърквам :lol:. Ще Ви бъда много благодарна, ако някой ме посъветва какво да правя... та въпроса е дали да слагам тази армирана замазка - мрежа, след сваляне на тапети на панел. Майсторите, които правят ремонта са на мнение, че трябвало да се сложи, първо защото на едно място стената е крива, и второ, ако я нямало тая мрежа (само шпакловка, грунд и боя) боята, нямало да хване и щяла да седи на балончета и някакви подобни фигурки. Не съм сигурна дали просто искат да ми вземат повече пари, за да ми я сложат тази мрежа преди шпакловката или наистина има значение. Питах други майстори и ми казаха само със сатен гипс да се шпаклова без мрежата и всичко щяло да бъде 6. Благодаря предварително, ако някой успее да ми улесни дилемата :)

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пет фев 21, 2014 2:33 pm

Според мен, ако искаш прави стени със сигурност ще ти трябва мазилка. Гипсовите мазилки могат да поемат доста от неравните стени. Няма нужда от мрежа. Но имаш повече операции - грунд, мазилка, шпакловка
Ако искаш само гладки стени - стига ти грунд и шпакловка. Но няма да се сърдиш после, че первазите на вратите не лягат на стените, или пък че мебелите не прилепват към тях истените са на големи вълни
:lol:

Потребителски аватар
eli7o
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет фев 21, 2014 11:45 am

Мнение от eli7o » пет фев 21, 2014 3:04 pm

Благодаря много за отговора! :)

От всичките 4 стени, само една от тях е крива и то на едно място има като една вълничка и то не на цялата стена, ами в горния край на стената, така че мебели няма да има, които да опират и да си личи, че е крива. :) а долу за первазите стената си е права, така че кривината не ме притеснява. Притеснява ме това, че много държат да ми слагат тази мрежа, тъй като боята после можело да не хване и трябвало на ново да се прави всичко.

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » пет фев 21, 2014 4:16 pm

Пълни глупости! От къде ги намирате тия маистори не знам...

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 21, 2014 4:35 pm

То ем убаво, ем евтино нема :[-X:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 21, 2014 4:38 pm

eli7o написа:Благодаря много за отговора! :)

"боята после можело да не хване и трябвало на ново да се прави всичко.
А това пък наистина е пълна глупост. Изгони ги тези майстори, докато е време.

Потребителски аватар
eli7o
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет фев 21, 2014 11:45 am

Мнение от eli7o » пет фев 21, 2014 6:21 pm

Благодаря :) Значи ще има раздаване на шутове, задето ми говорят глупости :popoklopf:

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » пет фев 21, 2014 7:58 pm

1.Грунд Бетон контакт
2.конструктивен гипс за изравняване (български гипс) на марката rigips e добър
3.Заглаждане на стените със сатен или готова гипсова смес която е по добрия вариант ,но и цената е двоина
4.грундиране и боядисване

За кой район става въпрос?
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Re: Армирана циментова замазка на панел

Мнение от ANGELI » вт фев 25, 2014 9:34 pm

eli7o написа:Здравейте,

Нова съм във форума, и тъй като изчетох доста неща вече взех да се обърквам :lol:. Ще Ви бъда много благодарна, ако някой ме посъветва какво да правя... та въпроса е дали да слагам тази армирана замазка - мрежа, след сваляне на тапети на панел. Майсторите, които правят ремонта са на мнение, че трябвало да се сложи, първо защото на едно място стената е крива, и второ, ако я нямало тая мрежа (само шпакловка, грунд и боя) боята, нямало да хване и щяла да седи на балончета и някакви подобни фигурки. Не съм сигурна дали просто искат да ми вземат повече пари, за да ми я сложат тази мрежа преди шпакловката или наистина има значение. Питах други майстори и ми казаха само със сатен гипс да се шпаклова без мрежата и всичко щяло да бъде 6. Благодаря предварително, ако някой успее да ми улесни дилемата :)

Как ги намирате тези "майстори" мрежа на на стена и то армирана

:shocked:

те замазка на стена ли ще правят и нямало да хване боя на шпакловката :](*,):

Съвета е да се отървете от тези майстори..
Другия ми съвет е ако не са мн.криви стените може да се минат с гипсова шпакловка,после една още по финна грунд и боядисвай смело.


Изображение


Изображение
[/img]
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
eli7o
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет фев 21, 2014 11:45 am

Мнение от eli7o » пет фев 28, 2014 2:29 pm

Благодаря много за помощта! :)

Точно така ще направя - гипсова шпакловка и смело боята :)

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет фев 28, 2014 4:58 pm

Само да не забравиш грунда! :[-X:

Отговори