Търся идеи за ремонт на таван (без гибскартон)

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Aneta
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт авг 05, 2008 8:17 am

Търся идеи за ремонт на таван (без гибскартон)

Мнение от Aneta » пет авг 08, 2008 4:29 pm

Предстои ни ремонт на къщата ни с таван от гредооред. Не искаме да слагаме гибскартон. Някой ни подхвърли идея за нещо подобно на ламиниран паркет, но сложен на тавана. Някой правил ли е нещо подобно и дали би могло да се осъществи?Ще ми бъде полезна всякаква информация.
Блаагодаря!

Потребителски аватар
dragomanov
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет юли 11, 2008 4:45 pm

Мнение от dragomanov » съб авг 09, 2008 4:09 pm

Принципно може.Но има едно Но.Колко е крив тавана (няма начин да не е крив) и колко е висико помещението? А иначе направата на това нещо дето прилича на ламиниран паркет е лесна.Прави се скара от летви (40Х40 примерно) като разбира се трябва да е нивелирана.След това отделните "дъски" се коват със специални "ламаринки".

Потребителски аватар
Aneta
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт авг 05, 2008 8:17 am

Мнение от Aneta » пон авг 11, 2008 8:26 am

Благодаря за полезните съвети. Със сигурност ще се възползваме от тях. При нас проблема с таваните е че се пукат и се рони мазилката - не са чак толкова криви

Потребителски аватар
Иван Г. Иванов
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт окт 14, 2008 8:37 pm

Мнение от Иван Г. Иванов » вт окт 14, 2008 8:47 pm

Напукването на таваните може да се отстрани като се постави мрежа за топлоизолация и се шпаклова.
майстора

Потребителски аватар
Иван Г. Иванов
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт окт 14, 2008 8:37 pm

Мнение от Иван Г. Иванов » вт окт 14, 2008 8:49 pm

Напукването ,на таваните може да се отстрани като се постави мрежа за топлоизолация и се шпаклова.
майстора

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

здравей ще ти дам няколко идеи как да си направиш тавана

Мнение от bakoi » ср окт 15, 2008 12:27 pm

1. знаеш за студеопорените плоскости 50/50 имаги във всякъкви форми дори и с цвят на дърво (така таванати ще изглежда като резбован) ако искаш де иначе може да е и бял. лепят се с С400 лепило. апреди да ги залепиш дълбоко проникващ грунд за вароциментови мазилки обезателно.
2. е кован таван от дървена ламперия с вагонна шарка или без шарка. пак се прави скара ("майки" където се кове ламперията с обикновенни гвоздеи) както каза Драгоманов. таванат ще стане супер и като го лакираш 2-3 пъте с яхтен лак на декоратор за блясък обезателно преди това безир(една малка тайна леко затоплен за по добро проникване в дървото). имам снимки на такъв таван може да ти ги покажа ако искаш. Нестава лесно но пък е красиво
3. не съм го правил но ми е като фикс идея и ще го направя, а тя е с балатум с форма на резбован таван да го залепя на тавана и с дървени шипки (летвички) да го прикова допълнително към тавана. Струвами се доста налудничево но не носществимо няма невъзможни неща :D мисля че съм ти бил полезен ако искаш да разберш нещо повече питай с питане се ходи до цариград
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
desivaleva
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет фев 19, 2009 11:29 am

таван

Мнение от desivaleva » чет фев 19, 2009 12:41 pm

Каквото има на пода това можеш да го сложиш и на тавана всичко е възможно само пиши какво точно искаш ние ще се опитаме да ти отговорим как да го направиш най рационално. Ако е само за да заличиш пукнатините и да не се появяват повече използвай стъклофибърна мрежа преди това грундирай запълни дупките ако има такива положи мрежата и върху нея шпакловай. Но ако тавана е в окаяно състояние в смисъл постоянно пада по-добре се спри на някой от вариантите за окачен таван. Не е задължително да е гипсокартон. Има стотици варианти. Незнам и с какви средства разполагаш. сега са на мода ОПЪНАТИТЕ ТАВАНИ. Това е таван от платно което се опъва но е доста скъпичко горе долу между70-100лв. за кв.м. и задължително си го поставят майстори които ти дават гаранция. Ако това ти е скъпо има PVC ламперии за таван може да сложиш и ламинат но се прави скараможе от дърво но аз предпочитам от профили и окачвачи за гипсокартон става по стабилно и няма опасност от провисване след време.

Отговори