окачен таван - баня

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
kireto
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон сеп 08, 2008 11:34 pm

окачен таван - баня

Мнение от kireto » пон сеп 08, 2008 11:55 pm

Здравейте пичове,

Може ли някой да даде идея откъде да си взема плоскости за окачен таван в баня(фирма, сайт, телефон, някакви координати на магазин)? Предпочитам да не са растерни, а по-скоро алуминиеви или PVC - продълговат профил а и съответно цената да е приемлива (в случая) под 40лв. на парче да речем... Бюджета ми за две помещения: баня-3.89м2, тоалетна-1.56м2 е 300лв., за двете.

Потребителски аватар
cool_breeze
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср яну 14, 2009 5:05 pm

Мнение от cool_breeze » ср яну 14, 2009 5:38 pm

з а алуминиеви ламели не ти стига тоя ресурс но за пвц достатъ4но. пример ламел 2.6/0.25 между 9 и 15 лв.окантващ профил до 5 лв максимум.не знам то4ните ти размери но може и да се калкулират така 4е да няма6 отпадък т.е. осатъка от баНЯта да го ползваш за тоалетната. примерно ако банята ти е 1,9/ 2 м. ти остава от ламела 0.7 см и може6 да го използва6 за тоалетната ако тя е 0.7/1 м да ре4ем.

Потребителски аватар
desivaleva
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет фев 19, 2009 11:29 am

окачен таван баня

Мнение от desivaleva » чет фев 19, 2009 11:46 am

Здравейте незнам от кой град сте но по принцип в складовете за фаянс и теракот продават и подобни тавани за мокри помещения ако питате мен вземете си PVC или казано иначе ХЪНТЪР цената е от 9-12лв/м2 страничните лайсни са различни от 2-5лв/бр. дължините също са различни можете да избирате само че монтажа е малко по специфичен защото се прави скара от профили и окачвачи за гипсокартон за нея се захваща окачения таван. Става бързо лесно за монтаж и поддръжка можете да го миете с каквото и както си пожелаете. Ако някой майстор ви предложи дървена скара просто се откажете от него защото от влагата в банята дървото се измята и рано или късно максимум 3 год и таванът ще провисне. АКО СТЕ ОТ ХАСКОВО ОТИДЕТЕ В ИВА на кърджалийско шосе.

Потребителски аватар
s.nanev
специалист
Мнения: 9
Регистриран: чет дек 18, 2008 1:57 pm

Мнение от s.nanev » вт мар 10, 2009 11:41 pm

Ще си позволя да кажа че познавам добре всички разпространени окачени тавани за влажни помещения.Ламелните тавани (хънтър дъглъс,пвц .....ажурни решетки и др.)изглеждат добре в момента на монтажа ,но са трудни за потдръжка.След първата баня стават на петна от парата.PVC ламелите могат да бъдят цветни шарени ,което позволява да се забелязва по-трудно лекето но те нямат добър и уютен вид.Затова аз лично предпочитам разстрерния таван 600/600 бяла конструкция и пана от минерална вата прахово боядисани бели пройзводство на Изовер.Този тип таван звучи стандартен и не атрактивен но дава отлична изолация топло и шумо,обира ехото в банята което е страхотно поне за мен,издържа дълго време 100%влагоостойчив,много добра цена ,бърз и лесен за монтаж и обслужване.
Станко Нанев
Анивал

Отговори