влагоустойчив картон

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
s.chakarov
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт ное 04, 2008 10:03 pm

влагоустойчив картон

Мнение от s.chakarov » нед ное 23, 2008 10:04 pm

кажете каква марка влагоустойчив картон да си купя ?? и каква е разликата в структурата м/у влагоустойчивия картон и обикновения

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон ное 24, 2008 1:36 pm

Разликата е че влагоустойчивият картон е специялно импрегниран срещу поемане на влага и се ползва предимно в мокри помещения.

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » ср яну 14, 2009 4:53 pm

Според мен, основната разлика между тези два материала е хартията която ползват. При импрегнирания гипсокартон, самата хартия е импрегнирана фабрично с импрегниращ грунд, но сърцевината си е една и съща - калциев сулфат (гипс). Относно влагоустойчивостта - импр. гк издържа на повишена атмосферна влажност за определен период от време, но той не е водоустойчив и поради тази си причина е подходящ единствено за тавани на кухни, тавани на бани - при задължително принудително вентилиране на помещенията и без интензивно полване.

А и цената, пропуснах да кажа и там има малка разлика. Попаднах на един сайт baumarket.bg , за съжаление не работи още, но там разликата в цената е около лев/м2 , което като си помисля е по-скъпо от колкото, ако си купя грунд да го импрегнирам.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
s.nanev
специалист
Мнения: 9
Регистриран: чет дек 18, 2008 1:57 pm

Мнение от s.nanev » ср мар 11, 2009 8:54 pm

Разбира се освен в импрегнацията на гипсокартона (тази импрегнация се извършва на поточната линия след изпичане на гипсокартона )има разлика в количеството на стъклофибърните нишки.Тези нишки са с повишено количество в импрегнирания гипсокатон.И тук идва разликата от пройзводителите .По-евтините варианти на гипсокартон имат по-малко нишки (и това не е точен критерий тъй като Норгипс претежава най-ниското качество но не най ниската цена)
Станко Нанев
Анивал

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Нишки GKI

Мнение от vuj4o_van4o » чет мар 12, 2009 12:02 pm

Това е интересна информация за нишките. Аз знам само, че има армировка на GKF във връзка с пожарозащитата, но за влагоустойчив не съм чувал. Все си мисля, че разликата е в хартията. Ще се опитам да се консултирам с някой производител. Сблъсквал съм се с Нордгипс, там имаше наистина проблем с хартията. Отлепяше се лесно след боята, когато е по постна. За лукс изпълнение не е най-удачен вариант. За сега предпочитам да ползвам КНАУФ и Ригипс, но за последните палетите струват + 0.33 лв./м2 и идва малко скъп.
С часове мога да гледам как някой работи.

Отговори