Варова мазилка - таван

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Nadia74
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон дек 01, 2008 5:40 pm

Варова мазилка - таван

Мнение от Nadia74 » пон дек 01, 2008 5:43 pm

Здравейте,

В момента на тавана има 10 ръце варова мазилка направени с пръскачка. Моят въпрос към всички вас е как да боядисам тавана с латекс най-бързо и лесно?

Предварително благодаря! :D

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

латекс

Мнение от maistor Slavi » пон дек 01, 2008 6:32 pm

Грундираш с подходящ грунд. Изчакваш да изсъхне и боядисваш с латекс с помощта на дългокосмест валяк.

Потребителски аватар
Nadia74
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон дек 01, 2008 5:40 pm

Мнение от Nadia74 » пон дек 01, 2008 6:53 pm

А какво значи подходящ? По какви критерии се определя? Задавам този въпрос тъй като се опасявам, че в магазина ще ми кажат, че всичко е подходящо.

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон дек 01, 2008 10:52 pm

Nadia74 написа:А какво значи подходящ? По какви критерии се определя? Задавам този въпрос тъй като се опасявам, че в магазина ще ми кажат, че всичко е подходящо.
На латекса си пише кой грунд е най-подходящ за конкретната марка латекс :wink:

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон дек 01, 2008 10:52 pm

Nadia74 написа:А какво значи подходящ? По какви критерии се определя? Задавам този въпрос тъй като се опасявам, че в магазина ще ми кажат, че всичко е подходящо.
На латекса си пише кой грунд е най-подходящ за конкретната марка латекс :wink:

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пон дек 08, 2008 10:56 am

tyson написа:
Nadia74 написа:А какво значи подходящ? По какви критерии се определя? Задавам този въпрос тъй като се опасявам, че в магазина ще ми кажат, че всичко е подходящо.
На латекса си пише кой грунд е най-подходящ за конкретната марка латекс :wink:
Обикновенно когато си купиш латекс на един производител пише че най- подходящия грунд за този латекс е на същия производител! По- скоро се разтърси из големите магазини (Практикер, Бриколаж и др.) погледни щандовете с грунд и на всеки грунд си пише какво му е предназначението. Не е задължително да си купуваш понеже латекса ти е боро и боро грунд (давам го за пример) само е препоръчително само дето тази препоръка ти излиза по- скъпа.

Потребителски аватар
Kondor
начинаещ
Мнения: 39
Регистриран: нед ное 16, 2008 7:13 pm

Бял и безцветен грунд за латекс и фасаген

Мнение от Kondor » вт дек 09, 2008 1:27 pm

Акрилен грунд с добавка на силиконови смоли. Има висока покривност, осигурява икономия на латекс и фасаген, лесно се нанася.
Изображение
Професионално Строителство: http://kondorindustry.hit.bg/

Отговори