Какво да правя с този коридор?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
4ира4ка
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб мар 07, 2009 6:43 pm

Какво да правя с този коридор?

Мнение от 4ира4ка » съб мар 07, 2009 7:06 pm

Моля за съвет специалистите във форума.
След 3 месечно увещаване на мъжа ми да направим ремонт на коридора, най-накрая успях да го дигна от телевизора и да махне старите шкафове и тапети. Това което се откри отдолу е толкова отчайващо, че съм направо в паника. Мъжа ми каза, че нищо не разбира и да питам знаещите, пък така и така сама съм щяла да правя ремонта, затова и пиша тази тема. Четох тук там няколко мнения, но имам няколко допълнителни въпроси.

Изображение

1. Какво трябва да се направи предварително с неизмазаната част на тавана, като целта ми е накрая да боядисам с латекс?
2. Мога ли направо да залепя тапети в/у старата мазилка и без да се изравнява бетонната част, само като се грундира? Другото решение с шпакловката и боядисването на стените ми се вижда трудно и се съмнявам да се справя сама.

Изображение

3. Пипах старата боя, тя вече не пуска, но май е постна. Може ли само да грундирам и да залепя тапети?
4. Ще си личат ли неравностите и ако да, с какво да ги запълня?

Изображение

5. Тази белезникавата каса е изглежда била модерна преди 30г, и ми се иска да я скрия. Мога ли върху бялата блажна боя да залепя фолио с цвят като на вратите или пък тапет?

Благодаря предварително за отговорите и моля не се подигравайте ако съм задала някой глупав въпрос.[/img]

Отговори