ТАПЕТИ В БАНЯТА

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
yotova36
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб мар 21, 2009 2:42 pm

ТАПЕТИ В БАНЯТА

Мнение от yotova36 » нед апр 05, 2009 8:11 pm

Предстой ми ремонт на банята и се чудя кое е за предпочитане-поскъпия вариант с плочки или поевтиния с миещи се тапети.Може ли някой да ми даде съвет?Предварително благодаря!

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Баня

Мнение от maistor Slavi » пон апр 06, 2009 9:48 am

За мен е по удачен по - скъпият вариант ,въпреки че е по трудоемък.

Потребителски аватар
ради
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт апр 14, 2009 3:59 pm

Мнение от ради » вт апр 14, 2009 4:17 pm

нека някой да каже и за тези тапети.защото за нас които сме на квартира няма смисъл от оскъпяване.дори имам конкретен проблем
-панелка,баня с блажна боя боядисана;на места шпакловката е подала!
моля,за съвет-да пребоядисвам или да слагам тапети върху боята,ако е възможно де?

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » чет апр 16, 2009 1:15 am

Ако има подкожушена шпакловка трябва да се махне до здраво и да се направи с терафлекс и подобни.Тапетите в банята се лепят с С-200 или лепило-немско имаше такова,но аз отричам тези лепила от личен опит.Използвам само българското лепило.Ако имате душ-кабина може да си залепите тапети на останалата част от банята,но какъв ще е ефекта ако водата директно се стича по тапетите,немога да кажа,само мога да предположа.Но при всички положения трябва да свалите подкожушената шпакловка до здраво и изравните после с материал.

Потребителски аватар
yotova36
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб мар 21, 2009 2:42 pm

Мнение от yotova36 » чет апр 16, 2009 11:53 pm

Имах впредвид да залепя тапетите върху плочките като по-лесен вариант.Ако трябва да свалям старите плочки разбира се ще сложа пак плочки,но това става много бавно и с много разправии.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » пет апр 17, 2009 12:18 pm

Има лепила за лепене на плочки върху плочки.

Потребителски аватар
RABIES
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 21, 2009 12:40 pm

Мнение от RABIES » вт апр 21, 2009 4:00 pm

yotova36 написа:Имах впредвид да залепя тапетите върху плочките като по-лесен вариант.Ако трябва да свалям старите плочки разбира се ще сложа пак плочки,но това става много бавно и с много разправии.
Мда, както каза и колегата преди мен, вече има лепила, с които ще спестите и време, и нерви. Наистина струват повечко, отколкото познатия теракол и подобни нему, но се замислете какво Ви спестява това. Ако решите да лепите плочки, попитайте майстора, който ще наемете, какво той би Ви препоръчал.
Knowledge speaks, but wisdom listens!

Отговори