падаща мазилка на тавана

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
willow
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет май 08, 2009 9:19 pm

падаща мазилка на тавана

Мнение от willow » пет май 08, 2009 9:27 pm

здравейте!
имам следния проблем - в течение на 2 години 2 пъти ми пада 1 парче мазилка от тавана на всекидневната с размери около 2Х1.5 м. не мога да разбера каква е причината-няма влага нито пък някакви големи вибрации. за парче с подобни размери е трудно да намеря майстор, затова дайте ако имате някакви идеи как да го измажа добре и здраво с вароциментова мазилка.

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » нед май 10, 2009 12:10 am

С мазилката съм на Вие,но можеш да го направиш с Ротбанд-на Кнауф.Провери дали е паднало до здраво и грундирай с бетон-контакт на Теразид.Като изсъхне грунда,нанеси Ротбанда с една маламашка докато ти се стори че препълваш и с един мастар го изравни.Излишното ще падне,а където трябва попълни.Като почне да стяга вече,може с една гъба да го претъркаш така че да се изравни с останалата част от тавана и да не се личи.Ако останалата ти част е гладка,мини кръпката със сатен на Кнауф.Кърпените работи винаги си личат така ,че ако не ти харесва си шпакловай целия таван.

Потребителски аватар
willow
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет май 08, 2009 9:19 pm

Мнение от willow » нед май 10, 2009 10:40 pm

благодаря. ще се възползвам от съвета

Отговори