PVC облицовка в банята, ще има ли мухъл?

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

PVC облицовка в банята, ще има ли мухъл?

Мнение от resco » нед май 24, 2009 6:19 pm

В скоро време ми предстои ремонт в банята. Проучвам различни варианти за това дали да са плочки или нещо друго. В момента съм с плочки които са на половината на височината на стената, а след това има блажна боя. Всичко това ще замине и ми се иска да е нещо което да е от - до! На скоро в един магазин ми предложиха PVC панели за баня и таван на баня. Има хубави цветове ( става въпрос за марката НОЛИНА). До колкото успях да разбера от обясненията на магазинера те се поставят върху ръвено скеле или на принципа на гипсокартона. Това което провокира моята тема е въпроса - няма ли да се образува мухъл в празното пространство между панела и плоскостта?
В момента в банята ми има значително количество мухъл и за това искам да проуча, ако този метод ще доведе до още - то няма смисъл да го правя а по-добре да си сложа плочки? Възможно ли е да се сложи каменна вата между плоскостите и панела за по-добра изолация на влагата и трябва ли ватата да е специфична? Естествено предвиждам и въздухоотвод който да изкарва парата, но апартамента ми е от 80-те години и така да се каже строителството тогава не печели челни места по качество...
Много ще съм благодарен на всеки който изкаже мнение по-въпроса. Видях и други подони теми, но не намерих отговора в тях и за това пускам тази. Дано все пак някой изкаже мнение по въпроса!

Потребителски аватар
RABIES
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 21, 2009 12:40 pm

Re: PVC облицовка в банята, ще има ли мухъл?

Мнение от RABIES » пон май 25, 2009 10:57 am

resco написа:В скоро време ми предстои ремонт в банята. Проучвам различни варианти за това дали да са плочки или нещо друго. В момента съм с плочки които са на половината на височината на стената, а след това има блажна боя. Всичко това ще замине и ми се иска да е нещо което да е от - до! На скоро в един магазин ми предложиха PVC панели за баня и таван на баня. Има хубави цветове ( става въпрос за марката НОЛИНА). До колкото успях да разбера от обясненията на магазинера те се поставят върху ръвено скеле или на принципа на гипсокартона. Това което провокира моята тема е въпроса - няма ли да се образува мухъл в празното пространство между панела и плоскостта?
В момента в банята ми има значително количество мухъл и за това искам да проуча, ако този метод ще доведе до още - то няма смисъл да го правя а по-добре да си сложа плочки? Възможно ли е да се сложи каменна вата между плоскостите и панела за по-добра изолация на влагата и трябва ли ватата да е специфична? Естествено предвиждам и въздухоотвод който да изкарва парата, но апартамента ми е от 80-те години и така да се каже строителството тогава не печели челни места по качество...
Много ще съм благодарен на всеки който изкаже мнение по-въпроса. Видях и други подони теми, но не намерих отговора в тях и за това пускам тази. Дано все пак някой изкаже мнение по въпроса!

Щом като имаш вече мухъл, според мен подобни ПВЦ панели няма да се спасят от това. По-добре помисли за по-добра вентилация и изолация. Не споменаваш банята като размер, та затова да попитам дали подбни конструкции с панели няма да ти отнемат много от обема ?
Knowledge speaks, but wisdom listens!

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Мнение от resco » пон май 25, 2009 2:33 pm

Банята е почти 2х2м но с едно липсващо парче от 1.2м х 0.5м и моите съмнения са сходни с това което казвате вие. Основният проблем за влагата е защото това парче 1.2х0.5, заграждащо тръбите и канализацията е направено нескопосано с някакви панели от праисторическата ера и влагата е супер много. АЗ съм решил с итонг да го издзидам за да се преборя с този проблем. Четох че тези панели могат да се лепят дирекно върху стената но може би подобре е да ги изпозлвам за тавана на помещението. Имам идеят да монтирам душ подобен на този на картината:
Изображение
, тоест да се получи нещо като дъжд от тавана. а стените може би по-добрия вартиант е да са си с плочки.
Добре по отношение на вентилацията какво бихте ми предложили? Има ли някакви специални вентилатори които да изкарват бързичко парата от помещението?
Ето и снимки на сегашното състояние на стените:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

а ето и как мисля да го направя... Каже те ми заслужава ли си да заменя проекта с плочките (на керанова си ги харесах от тази баня:
http://www.keranova.org/product.php?SR=14&R=1&R1=&p=5) или да си остане така?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Много мерси предварително!
Междудругото новото предаване е страхотно и ми даде още нови идеи! Благодарен съм ви!

Отговори