Вътрешна изолация

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
PRODIGY
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 30, 2009 10:38 am

Вътрешна изолация

Мнение от PRODIGY » вт юни 30, 2009 10:46 am

Здравейте!
Фен съм на вашето предаване и имам няколко въпроса.

Ще правя вътрешна изолация на въшна стена на последен етаж съм.
Стената е гол панел вече обаче по единия ъгъл има малко ронлива мазилка, която сутринта изкъртих та въпроса ми е мога ли само да го грундирам с дълбокопроникващ грунд и отгоре да започвам да лепя стеропора стената е равна само малко преди ъгъла е проблемна

Изображение

както и по средата как да я изравня и с какво?

Изображение

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт юни 30, 2009 6:00 pm

И защо пък вътрешната изолация ще я правиш със стиропор? Като ще правиш я направи с каменна вата.

Потребителски аватар
PRODIGY
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 30, 2009 10:38 am

Мнение от PRODIGY » вт юни 30, 2009 6:07 pm

Luna написа:И защо пък вътрешната изолация ще я правиш със стиропор? Като ще правиш я направи с каменна вата.
Защото бюджета ми е ограничен и не разполагам с толкова пари.

И ако можете да ми кажете лепило за стиропор което е като терафлекс ама се слага като топчета

Потребителски аватар
georosi
начинаещ
Мнения: 27
Регистриран: пет апр 03, 2009 3:47 pm

Мнение от georosi » ср юли 01, 2009 1:30 am

Грундирай с бетон-контакт на Теразид,мрежа от тази която трябва да положиш върху изолацията,сложи в ъгъла и на няколко ръце ,ще го изравниш с терафлекс или може само там да го оставиш на топки.XPS-а е по-добрия вариант за вътрешна изолация,но ти си знаеш,с какви пари разполагаш.

Потребителски аватар
PRODIGY
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 30, 2009 10:38 am

Мнение от PRODIGY » пет юли 10, 2009 8:50 am

Днес ще шпакловам стената.Колко време ще и трябва за да изсъхне шпакловката,че да мога след това да я боядисам с латекс?

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » пет юли 10, 2009 9:47 pm

Обикновено 24 часа са достатъчни. Но всичко зависи от влажността в помещението. Хубаво е шпакловката да е с дебелина поне 3-4 мм., да не си пропуснал армиращата мрежа и полистирола (ЕПС) да е с плътност поне 15-17 кг./м3 .
За вътре XPS 'а не е желателен по ред причини, които са коментирани нееднократно.
Също е добре върху циментовата шпакловка да минеш с нещо фино на гипсова основа от типа на Sheetrock Така ще получиш по-високо качество на крайното покритие (боята) и не се нуждаеш от свързващ мост между двете шпакловки.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
PRODIGY
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт юни 30, 2009 10:38 am

Мнение от PRODIGY » съб юли 11, 2009 10:50 am

vuj4o_van4o написа:Обикновено 24 часа са достатъчни. Но всичко зависи от влажността в помещението. Хубаво е шпакловката да е с дебелина поне 3-4 мм., да не си пропуснал армиращата мрежа и полистирола (ЕПС) да е с плътност поне 15-17 кг./м3 .
За вътре XPS 'а не е желателен по ред причини, които са коментирани нееднократно.
Също е добре върху циментовата шпакловка да минеш с нещо фино на гипсова основа от типа на http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%22department%2Fdrywall_jointfillers%22&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta= Така ще получиш по-високо качество на крайното покритие (боята) и не се нуждаеш от свързващ мост между двете шпакловки.
Благодаря!

Отговори