Съвет за бойлер - хоризонтален или вертикален и марка

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
alja
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед ное 22, 2009 8:52 pm

Съвет за бойлер - хоризонтален или вертикален и марка

Мнение от alja » нед мар 04, 2012 9:04 pm

:help: Привет на всички!Моля, дайте съвет или мнение за бойлер - двоумя се пред поставянето на хоризонтален бойлер, защото повечето мнения които чух/изчетох е че свършвала топлата вода по-бързо. Дали е истина това... банята ми не е голяма и най-удобен за мен би бил хоризонталния вариант... но мненията са много двояки. А за марка нещо можете ли да споделите..бях се спрял на Щибел Елтрон, но гледам по форумите, хората нещо и от тях не са доволни..въпреки че са немски..дали пак българското не е за предпочитане?!

Потребителски аватар
slavi
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 04, 2012 11:56 am

Мнение от slavi » нед мар 04, 2012 9:30 pm

emi bulgarskoto v slu4aia mislia 4e 6te ti svar6i rabota ima dosta vidove v magazina 6ti kajat kav ti trea to4no smenil sam 5 boilera za moia skromen jivot . nikoga ama nikoga nemahai predpaznia klapan na boilera kvoto i d ati razpravat maistorite

Потребителски аватар
alja
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед ное 22, 2009 8:52 pm

Мнение от alja » нед мар 04, 2012 11:27 pm

Ама все пак хоризонтален или вертикален?

Потребителски аватар
slavi
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 04, 2012 11:56 am

Мнение от slavi » пон мар 05, 2012 12:23 am

emi li4no az predpo4itam vertikalnite horizontalnite pone pri men goriaha mnogo a i za pove4e ot 1 4ovek nema da ti stiga vodata na 80 litrov boiler. ot li4en opit govoria nali. az sam za vertikalnite tva e

Потребителски аватар
flexy
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон мар 05, 2012 12:17 pm

Мнение от flexy » пон мар 05, 2012 12:41 pm

Привет,
Бих те посъветвал да избереш бойлер в зависимост от гаранционните условия и сервизната информация, която предоставя всяка компания, съответно реакцията и сервизното обслужване...
Трудно се избира бойлер с мнения по форуми - всяка марка си има фенове, а всеки тип бойлер си има плюсове и минуси.

Щом мястото е ограничено не виждам проблем да е хоризонтален. Колкото до това, че бързо изстива водата или се ползва само определен процент от топлата вода в хоризонталните бойлери - според мен това е малко градски фолклор...
Конструкцията на хоризонталните и вертикалните бойлери е различна, съответно производителя си е направил сметка как хоризонталните да бъдат точно толкова ефективни, колкото вертикалните.

Относно марка - Diplomat. Имам техен проточен и всичко е в точката вече 3 година.
Произведени в БГ, с италиански нагревател, имат колцентър за регистриране и реакция при проблеми. (пак се връщам на сервиза, дано не се налага, но си е важен ел.уред и на никой не му е приятно да стои без топла вода)

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » пон мар 05, 2012 9:42 pm

flexy написа: Относно марка - Diplomat. Имам техен проточен и всичко е в точката вече 3 година.
Произведени в БГ, с италиански нагревател, имат колцентър за регистриране и при проблеми.
Да, ама вече - не. Дипломат е търговска марка на стокова борса Луковит, която се наложи на пазара благодарение на това, че поръчваше производството на бойлери в Елдом - Варна. От около година обаче двете фирми са в развод и всеки хвана своя път - Елдом се захванаха да ближат раните си от този брак, а пък Diplomat се поръчва вече в Китай. Дет се вика - на печелившите честито, а останалите - не губете кураж за следващия тираж :D
Пък хоризонтален бойлер си е голям компромис

Потребителски аватар
vha777
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед ное 03, 2013 1:31 pm

Мнение от vha777 » нед ное 03, 2013 1:34 pm

Атлантик, имам братовчед който работи в един сервиз във варна и ми каза кат му звъннах за същото да питам, че вероятно е хубав, щот за 3 години как бачкал там, един не е постъпил в сервиза за ремонт :D

Отговори