Мнение
от tmilanov » ср сеп 24, 2014 9:42 pm
Относно третирането на бетона с хидро изолационен материал, ще имате временен ефект. Водата вече си е проправила пътека и пак ще се появи влагата.
Копаете около основите на къщата, по възможност по-дълбоко - поне 20 см. под основите. Полагате пясъчна възглавница, която се поставя с цел да не се смачка тръбата от тежестта на камъка и пръстта. Поставяте дренажната тръба с наклон към съответното място - канализация (ако има такава), река или "дренажна яма", т. е. предварително изкопана яма, в която ще се събира дренажната вода, която пък може след това да я използвате за поливане на градината например.
Има готови дренажни тръби, които доколкото си спомням бяха два размера - Ф80 и Ф100. Те са подобни на гофрираните маркучи, но са с малки дупчици за поемане на подпочвената вода. Гъвкави са и позволяват огъване по профила на сградата. Ако ще ползвате тях, преди поставянето им в изкопа, трябва да сложите върху пясъка найлон, след това тръбата - целта на найлона е да не пропуска водата в земята, а да може да се задържи в дренажната тръба. Нивелирате тръбата за да може да се оттича водата там, където сте определили - канализацията, реката или ямата. След това върху тръбата се поставя филтър, който е фина мрежа през която преминава водата, но не и разни песъчинки, които може да запушат тръбата. След филтъра започвате да полагате камъни, но първия ред се поставя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на ръка за да не смачкате или счупите тръбата. Следват още камъни, като вече може да слагате по-ситни, после още по-ситни докато достигнете до повърхността. Когато стигнете ниво, с дълбочина една лопата може да сложите и пръст (земя).
В и К ремонти 0898370236
