Идея за баня - сушилня върху пералня за да спестим място

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
amro
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон мар 24, 2008 11:03 am

Идея за баня - сушилня върху пералня за да спестим място

Мнение от amro » пон мар 24, 2008 11:11 am

Здравейте,
искам да сложа пералня и сушилня в банята, но естествено нямам достатъчно място. Хрумна ми че може да са една върху друга в нещо като шкаф. Но не знам от какво може да се направи подобен шкаф.

1. Гипскартон (и подобните му) - незнам дали ще издържи тежеста на сушилнята.

2. Дървена конструкция - все пак е баня, ще има влага и може да се раздуе.

3. Итонг звучи най - приемливо.

Ако някой има идеи и мнение по въпроса ще се радвам да го чуя.

Потребителски аватар
la4o30
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт мар 18, 2008 9:35 am

Мнение от la4o30 » съб апр 05, 2008 10:52 pm

Здравей. Видях че никой не е писал, затова реших да дам своя отговор. Мисля, че ако закачиш сушилнята за стената над пералнята , или я поставиш на поставка хваната за стената може да се получи. А около нея слагаш конструкция от влагоустоичив гипсокартон.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Re: Идея за баня - сушилня върху пералня за да спестим място

Мнение от Prodi » нед апр 06, 2008 12:08 pm

amro написа:1. Гипскартон (и подобните му) - незнам дали ще издържи тежеста на сушилнята.
За да издържи гипскартона трябва добре да е направена металната конструкция, върху която той се закрепя. После трябва добре да се обработи повърхността. Можеш да сложиш дори и дървен или някакъв друг рафт за да не слагаш сушилнята директно върху гипскартона.
А за по-сигурно и по здраво използвай Аквапанелни плоскости. С тях няма да имаш никакви проблеми :\:D/:

Потребителски аватар
amro
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон мар 24, 2008 11:03 am

Мнение от amro » пон апр 07, 2008 9:16 am

Благодаря за отговорите.
И съм си мислил дали сушилнята не може да се закрепи за стената, но не знам, все пак има някакви вибрации а и едва ли са пригодени за такъв монтаж.

Варианта с аквапанелните плоскости ми харесва повече. Ще потърся дали някой вече е правил такова нещо.

Потребителски аватар
malyk
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юли 08, 2008 3:31 pm

Мнение от malyk » вт юли 08, 2008 3:44 pm

според мене ще стане като използваш Итонг 5 см.да го вдигнеш над нивото на пералня една рамка от винкел или от нещо друго на горе хваната в станата за да държи сушилнята мисля че няма да имаш проблем.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » ср юли 09, 2008 8:42 am

Не се занимавай с Итонг - пак ще правиш метална рамка, а освен това този материал има проблем с водата! Най-добрия вариант е този на prodi - метална конструкция и аквапанелни плоскости - бързо, чисто и сухо! Успех :wink:

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » ср юли 09, 2008 10:09 am

След като си в този форум поне прегледай сериите на предаването, сигурен съм че там има серия точно за това.

Отговори